Přes 60 milionů pro český startup ThreatMark. Do ochrany klientů bank po celém světě opět investuje Karel Komárek

Peter BrejčákPeter Brejčák

threatmark

Foto: ThreatMark

Zakladatel ThreatMarku Michal Tresner

0Zobrazit komentáře

Takto bohatý investiční týden česká startupová scéna pravděpodobně nepamatuje. Další z řady rychle rostoucích firem s velkými novinkami je brněnský ThreatMark, který bankám a finančním institucím nabízí pokročilé řešení prevence online podvodů. Šestiletý startup nyní oznámil dokončení kola ve výši tří milionů dolarů, tedy přibližně 66 milionů korun.

Investici vedl tuzemský fond Springtide Ventures, jenž spadá do skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka a před nedávnem investoval mimo jiné do izraelského startupu Cognni. ThreatMark fond podpořil již v předchozích kolech, kdy se k němu přidalo i Cleverlance nebo Rockaway.

V součtu s aktuální investicí už brněnský startup získal od investorů přes 150 milionů korun. Nynější financování chce využít na posílení svého předního postavení na trhu a další expanzi na evropských a severoamerických trzích. To vše se navíc bude dít s novým vedením firmy.

Z ředitelského křesla ThreatMarku, který jsme zařadili do výběru CC25, tedy žebříčku startupů, jež se vyplatí sledovat, totiž odchází jeho spoluzakladatel Michal Tresner. Přesouvá se na pozici předsedy představenstva a zároveň bude zastávat post výkonného produktového ředitele a vedoucího strategie. U kormidla ho vystřídá ostřílený Daniel Rawlings.

0021__dsc5727-min

Foto: ThreatMark

Michal Tresner, zakladatel a ředitel ThreatMark

„Danovo jmenování je výsledkem rozsáhlého celosvětového hledání talentů. Zkušenosti, odborné znalosti a síť vztahů, které Dan do ThreatMarku přináší, jsou pro nás velkým krokem vpřed. Nyní jsme zase o něco silnější a připravenější pomáhat svým zákazníkům po celém světě při prevenci digitálních podvodů,“ říká Michal Tresner, jenž ThreatMark zakládal spolu s Kryštofem Hilarem.

Startup finančním institucím po celém světě nabízí pokročilá řešení pro prevenci podvodů založených na technologiích umělé inteligence a analýzy dat, kdy se například při monitorování identity uživatelů spoléhá na takzvanou behaviorálně-biometrickou profilaci uživatelů.

Díky ní je možné konkrétního člověka identifikovat pomocí různých faktorů, jako je způsob klikání myší nebo ťukání do klávesnice. Když se pak spojí stovky nebo tisíce okem doslova nerozeznatelných činností, vzniká stopa uživatele, která je jedinečná jako otisk prstu.

Pokud tak útočník získá přihlašovací údaje do internetového bankovnictví, řešení ThreatMarku ho dokáže odhalit právě na základě těchto behaviorálně-biometrických stop. Díky tomu dokáže milionům klientů bank napříč planetou poskytnout ochranu před sofistikovanými digitálními podvody.

„Stále sofistikovanější povaha moderních hrozeb a podvodů vyžaduje inovativní řešení, jako je ThreatMark. Je mi ctí vést tak skvělou společnost a těším se, že budeme moci navázat na své úspěchy a dodávat pokročilá řešení prevence podvodů ThreatMarku na globální trh, s počátečním zaměřením na Evropu a severní Ameriku,“ říká nový šéf firmy Daniel Rawlings.

„Řešení digitálních podvodů je pro odvětví finančních služeb a dalších online společností klíčové. ThreatMark je skvěle připravený na to, aby byl díky svému pokročilému řešení lídrem trhu. Jsme opravdu rádi, že můžeme Dana přivítat v týmu ThreatMark a plně tento tým podporovat, abychom pomohli s plánovanou expanzí a růstem,“ dodává David Marek z fondu Springtide Ventures.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym