První oficiální dodávkou Tesla zpečetí vstup na český trh. Její elektromobily dorazí k novým majitelům už příští týden

tesla-model3cz

Foto: Martin Katler/Unsplash

Tesla Model 3 přijíždí oficiálně do České republiky

0Zobrazit komentáře

Tesla zahájila expanzi na český trh v první polovině minulého roku, kdy zde otevřela první servisní středisko, ke kterému se později přidala i oficiální prodejna. Spolu s ní se navíc rozběhla česká verze konfigurátoru vozů, přes který je možné vozy objednávat. Kdo tak učinil jako první, určitě se nemůže dočkat 11. března. V tento den totiž Tesla zahájí první oficiální dodávky do České republiky.

Automobilce Tesla se za dobu své existence podařilo vybudovat okolo svého jména poměrně zajímavou auru výjimečnosti, exkluzivity a technické vyspělosti. Není proto divu, že stejně jako třeba u společnosti Apple nacházíme i v případě Tesly stále více milovníku všeho, co je s kalifornským výrobcem elektromobilů spojené.

Řada z nich je i v České republice, kam si Tesla hledala cestu poměrně dlouhou dobu, ovšem v minulém roce bylo veškeré otálení velmi rychle napraveno. Dočkali jsme se vlastního servisu i prodejny značky Tesla, což znamená, že zájemci o Teslu či její majitelé nemusí jezdit dlouhé vzdálenosti do německých či rakouských servisních středisek a showroomů.

tesla-models-s3xy-min

Foto: Tesla

Tesla aktuálně nabízí Model S, Model X, Model 3 a Model Y

S otevřením prodejny samozřejmě souvisí i možnost přímého objednávání jednotlivých modelů Tesly, konkrétně Modelů S, X a 3 skrze online konfigurátor. V tom je možné si z pohodlí domova nabízené modely prohlédnout, vybírat si z nejrůznějších konfigurací a případně vůz rovnou objednat a také zaplatit.

Vůbec nejlevnější model Tesly, který je na českém trhu v současné době nabízen, je kompaktní sedan střední třídy Model 3 v konfiguraci Standard Range, jehož cenovka je stanovena na 1 224 700 korun i s poplatky za doručení. Tato konfigurace nabízí dojezd 409 kilometrů dle cyklu WLTP, maximální rychlost 225 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy.

Komu by to přišlo málo, může vybírat z dalších dvou verzí Long Range a Performace s cenovkou 1 426 200 korun za Long Range a 1 611 200 korun za Performance. Tyto verze nabízí delší dojezd a také vyšší maximální rychlost. Všechny tři verze lze obohacovat o nejrůznější příplatkovou výbavu, jako je tažné zařízení či schopnost plně autonomního řízení, za které si zájemce připlatí dalších 171 tisíc korun.

tesla-Model 3 Performance – Red Front Motion – SF Skyline

Foto: Tesla

Tesla Model 3

Ve dvou verzích Long Range a Performance jsou nabízeny také Model S a Model X. Cena prvního jmenovaného začíná na částce 2 271 200 korun, Model X ve verzi Long Range vyjde na 2 458 200 korun bez poplatků. A zapomenout bychom neměli ani na Cybertruck, který lze také objednávat, ovšem jeho dodávky jsou prozatím v nedohlednu.

Pokud si ale objednáte kterýkoliv z Modelů S, X či 3 nyní, je předpokládaný odhad dodání již v květnu, tedy dva měsíce poté, co své vozy obdrží ti, kteří si jako první objednali svůj vůz Tesla skrze oficiální český konfigurátor nebo prodejnu v Praze. Vozy jim totiž začnou být doručovány od příští středy, tedy od 11. března. K předání by mělo dojít v pražských Vysočanech, kde se nachází prodejna automobilky.

repetekolo-min

Přečtěte si takéOpakování je matkou jedinečnosti. Česká ocelová kola Repete dobývají cyklistická srdce moderním retremOpakování je matkou jedinečnosti. Česká ocelová kola Repete dobývají cyklistická srdce moderním retrem

Spolu s touto informací úzce souvisí i zahájení dodávek Modelu Y, tedy elektrického crossoveru, který z Modelu 3 vychází a který by se podle Tesly měl stát jejím vůbec neprodávanějším modelem. První zákazníci se svého objednaného vozu dočkají již 15. března. U nás prozatím vůz nabízen není, objednávat jej mohou pouze zákazníci ze Severní Ameriky, Číny a z některých evropských států. Je ovšem jen otázka času, kdy jej Tesla začne nabízet i u nás. Nabídka tak bude kompletní, tedy S3XY, jakožto spojení písmen všech nabízených modelů.

tesla-cybertruck-boxed1

Foto: Tesla

Tesla Cybertruck

tesla-model-y-1-min

Foto: Tesla

Tesla Model Y