Raspberry Pi otevřelo první kamenný obchod inspirovaný prodejnami Apple Store

Michal PtáčekMichal Ptáček

raspberry-pi-m
0Zobrazit komentáře

Když britská nadace Raspberry Pi Foundation vyvinula před sedmi lety první verzi svého mikropočítače Raspberry Pi, zřejmě nikdo netušil, jakého úspěchu se v budoucnu dočká. Z jednočipových počítačů, které původně vznikly jako školní pomůcka pro podporu výuky studentů informatiky, se totiž i díky dostupné ceně stal celosvětový hit a během prvních pěti let na trhu se podařilo prodat neuvěřitelných 12,5 milionu kusů.

Zákazníci se v tomto případě rekrutovali takřka odkudkoliv, i přesto se dá říct, že se často skládaly z řad technických kutilů, geeků a vývojářů.

Zástupci Raspberry Pi se ale nyní rozhodli ke kroku, který by měl razantně zvýšit i průnik mezi běžné uživatele. V nákupním centru Grand Arcade v britském městě Cambridge nadace otevřela svůj první kamenný obchod zaměřený exkluzivně na sortiment Raspberry Pi a související doplňky.

V prostoru, který designově lehce připomíná obchody Apple Store, si tak zákazníci mohou zakoupit jednotlivé modely mikropočítačů, přídavné klávesnice, myši, externí disky, ale také hrníčky nebo plyšové hračky, samozřejmě s tématikou Raspberry Pi.

V nabídce zákazníci také najdou nejnovější model mikropočítače Raspberry Pi 3 Model B+, prodávající se v přepočtu za 1 100 korun, a samozřejmostí je možnost si jednotlivá zařízení v prodejně vyzkoušet a zjistit, co vše je vlastně možné s Raspberry Pi vytvořit.

raspberry-10

Obchod Raspberry Pi

Raspberry-Pi-2

Příslušenství

Babbage-raspberry1

Babbage Bear, oficiální maskot komunity Raspberry Pi

Diskuze (0)

Novinka

Anonym