Rekordní sexuální predátoři na internetu. V síti vidělo už přes čtvrt milionu diváků a je nejúspěšnějším českým dokumentem

Filip HouskaFilip Houska

v-siti-1

Foto: Aerofilms

Natáčení dokumentu V síti

0Zobrazit komentáře

Český dokument V síti, který velmi upřímným a děsivým způsobem poukazuje na chování sexuálních predátorů na internetu, si udusal cestu na lokální dokumentární vrchol. Alespoň co se statistik návštěvnosti kin týče. Poté, co během úvodního víkendu přilákal přes 115 tisíc platících diváků, o týden později přitáhl dalších zhruba 96 tisíc lidí a stal se nejúspěšnějším českým dokumentem v tuzemských kinech.

Již týdny (ne-li měsíce) před premiérou ve čtvrtek 27. února bylo zřejmé, že o nejnovější počin Barbory Chalupové a Víta Klusáka pod distribuční hlavičkou Aerofilms bude velký zájem. Přeci jen téma sexuálního obtěžování na internetu je v dnešní společnosti silné tabu, o kterém děti před svými rodiči ze strachu často nemluví. Jakmile loni vyšel trailer, který naznačil směřování V síti, šlo pro mnohé o naprostý šok.

Ostatně scénář založený na třech dospělých herečkách, které se záměrně převlékly do dětského oblečení a udělaly ze sebe naivní dvanáctileté dívky, aby pod dohledem reagovaly na nechutné žádosti dospělých sexuálních predátorů, mluví za vše. Není proto divu, že zvýšený zájem o tento snímek pokračuje i po necelých dvou týdnech promítání v kinech. A to takovým způsobem, že překonal i dosavadní českou dokumentární jedničku Občan Havel.

v-siti-3

Foto: Aerofilms

Neustálý monitoring štábu dokumentu V síti

Ke včerejšímu dni mělo V síti v českých kinech navštívit více jak 266 tisíc diváků, což je zhruba o 100 tisíc lidí více, než měl Občan Havel. Současně jde o suverénně nejúspěšnější dílo distribuční společnosti Aerofilms, která má ve svém portfoliu jak zmíněný dokument mapující prezidentské období Václava Havla, tak další dokument Katka nebo poloanimovaný snímek Alois Nebel.

Další meta: Michael Jackson

Čistě ze statistického hlediska se nabízí i zajímavá srovnání se zahraničními trháky obřích produkcí. V číslech za druhý promítací víkend překonává V síti všechny díly epické trilogie Pán prstenů, téměř všechny části kouzelnické ságy Harry Potter, velkofilm Avatar a také podstatnou část komiksového světa Marvel.

V nejbližších dnech navíc překoná i dosud nejúspěšnějších dokument v českých kinech – Michael Jackson’s This Is It. Ten má na svém kontě zhruba 292 tisíc návštěv. Teoreticky je možné, že dokument o jednom z nejslavnějších popových zpěváků všech dob už překonal, když by se připočetla i aktuální čísla z tohoto týdne.

v-siti-2

Foto: Aerofilms

Během videochatování se sexuálním predátorem

Pokud se ale počítá i odlehčená verze dokumentu V síti s přídomkem Za školou, která je přístupná od dvanácti let a není plná explicitních záběrů, tak je možné s jistotou říct, že pomyslnou trofej za nejúspěšnější dokument na plátnech tuzemských kin už mají tvůrci na poličce. Ta jen za druhý víkend nasbírala necelých 16 tisíc diváků a po přičtení celkových návštěv k hlavní verzi V síti jde o více než 300 tisíc návštěv.

Vše je i na papíře

V souvislosti se zvýšeným zájmem o dokument byla napsána i kniha pod názvem Kdo chytá v síti, která na 280 stránkách mapuje internetové chování sexuálních predátorů. Napsala ji Marika Pecháčková, partnerka Víta Klusáka, a včera měla oficiální křest v pražské kavárně Cafe Jedna. Tam se ostatně natáčelo i osobní setkání hereček (filmových dívek) se skutečnými predátory z internetu.

Knihu je možné kupovat ve většině knihkupectví.

kdochytavsiti

Foto: V síti

Přebal knihy Kdo chytá v síti