Rekordní Y Soft. Brněnská firma Václava Muchny v obratu poprvé přesáhla miliardu korun a dál roste

vaclav-muchna-y-soft

Foto: Y Soft

Václav Muchna, spoluzakladatel a CEO společnosti Y Soft

0Zobrazit komentáře

Brněnská společnost Y Soft, která se zaměřuje na správu tisku, digitalizaci, 3D tiskárny a navazující nástroje, nepolevuje ve svém stabilním růstu. Jen za loňský fiskální rok se poprvé v dolarových tržbách vyšplhala nad 47 milionů, tedy na 1,1 miliardy korun. To je o několik milionů dolarů více než loni. Vděčí za to především rozšiřování počtu platících uživatelů u svého nástroje SafeQ, kterých je nově přes 20 tisíc.

Oproti stejnému období v loňském roce tak SafeQ, který je součástí souhrnné platformy Workflow Solutions pro správu tisku a digitalizaci dokumentů, představuje 20% nárůst a šéf a spoluzakladatel Y Softu Václav Muchna věří, že bude růst nadále pokračovat. „Před námi je vzrušující rok. Díky řadě nových produktů budeme svědky pokračujícího růstu, možná se dočkáme dokonce hyper-růstu Y Softu,“ říká Václav Muchna.

„Růst společnosti nám nejen dovoluje inovovat platformu YSoft Workflow Solutions v oblasti potřeb našich zákazníků orientovaných na cloud, ale také nám umožňuje zrychlit práci našich laboratoří YSoft Labs, kde vytváříme zcela nová byznysová řešení pro trh,“ doplňuje. Největší úspěch Y Soft slaví v zahraničí, kde s produktem SafeQ pokrývá přes 40 % společností ze seznamu Fortune 500.

ysofttp4

Foto: Y Soft

Terminál pro správu tisku od Y Soft

Y Soft přitom v roce 2000 vznikla jako menší firma, která se postupně vyhoupla až na jednoho z předních hráčů na trhu. Další růst si přitom brněnská firma vždy financovala sama. Dnes má mimo Brna své kanceláře také na Blízkém východě, v Africe, Austrálii nebo v Severní a Latinské Americe. Vývoj ale samozřejmě stále probíhá z většiny v tuzemské centrále.

Poměrně zásadní růst hlásí Y Soft také v Číně, kam vstoupil před dvěma lety s očekáváním, že tamní trh brzy dožene ten na západě. Nejsilnějším trhem je pro brněnskou společnost ale stále Evropa, která představuje celkem 66 % celkových tržeb.

forest-fire

Přečtěte si takéAmazonský prales hoří jasněji než kdy předtím. A firmy konečně otevírají oči zodpovědnostiAmazonský prales hoří jasněji než kdy předtím. A firmy konečně otevírají oči zodpovědnosti

Vedle toho navíc Y Soft operuje s vlastním investičním fondem Y Soft Ventures, který dlouhodobě vkládá prostředky do vybraných startupů. V průběhu září tak například prostřednictvím nově založeného fondu Y Soft Ventures II potvrdil investici do pražského startupu VRginners a dalších 20 milionů korun vložil do startupu NenoVision.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym