Revolut spouští účty pro děti s vlastní kartou. Rodiče budou mít nad financemi svých potomků kontrolu

Peter BrejčákPeter Brejčák

revolut-junior1

Foto: Revolut

Revolut spouští novou službu Junior

0Zobrazit komentáře

Britský fintechový startup Revolut dnes spustil další produkt, Revolut Junior. Novinka je zaměřena na děti ve věku od sedmi do sedmnácti let, respektive jejich rodiče, kteří pomocí aplikace mohou sledovat a částečně spravovat jejich výdaje.

Účet pro děti se samostatnou kartou je možné vytvořit jen rodičem nebo zákonným zástupcem dítěte, kteří zároveň na Revolutu už mají svůj vlastní účet. Děti však v aplikaci mají relativně omezené možnosti, mohou se podívat na stav účtu nebo výpis transakcí.

Pro rodiče je k dispozici nová speciálně designovaná sekce v existující aplikaci Revolut, díky které získají přehled o dění na účtu svých dětí, možnost zasílat jim peníze či kontrolovat karetní funkce jako například vypnutí nebo zapnutí online transakcí.

revolut-junior3

Foto: Revolut/CzechCrunch

Služba Revolut Junior. Vlevo účet dítěte, vpravo účet rodiče jako správce

Revolut Junior je navíc teprve začátku. V průběhu letošního roku by měly přibýt další funkce jako možnost úspor či nastavení limitu utrácení a později také finančního poradce, který bude dětem pomáhat budovat jejich finanční gramotnost.

Revolut, který je po poslední investici s valuací 5,5 miliardy dolarů jedním z nejhodnotnějších fintechů v Evropě, tak chce nabídnout univerzální platformu pro všechny rodinné výdaje. Službu Junior zatím startup nabízí jen svým Premium a Metal uživatelům ve Velké Británii, v průběhu příštích měsíců chce však novinku rozšířit na bezplatné účty i do dalších zemí.

Přesný termín, kdy Revolut Junior dorazí do České republiky, zatím známý nyní. U nás podobnou službu nabízí například multibankovní aplikace Richee, za kterou stojí Banka Creditas. Jako u Revolutu je účet Junior k dispozici pro děti od šesti let s tím, že majitelem účtu je samotné dítě a od 15 let si jej mohou založit sami.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym