Rey se vrátí v jednom ze tří nových filmů Star Wars. Disney ukázalo také trailer na seriál Ahsoka

Studio Lucasfilm pracuje minimálně na třech nových filmech ze světa Star Wars. Letos také na obrazovky zamíří seriál Ahsoka, příští rok The Acolyte.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

ahsoka-star-wars-disney

Reprofoto: Star Wars/YouTubet

Rosario Dawson jako Ahsoka Tano v seriálu Ahsoka

0Zobrazit komentáře

Před třemi týdny jsme se ptali, kde vězí filmy z předaleké galaxie, a přitom vyhlíželi datum 7. dubna, termín letošní akce Star Wars Celebration v Londýně. A Disney, respektive pod něj spadající studio Lucasfilm zde skutečně mělo mnoho co říct. Oznámení se dočkaly rovnou tři chystané filmy, vyšel trailer na seriál Ahsoka a nově je známá také doba uvedení seriálu The Acolyte, který se zaměří na temnou stranu Síly.

Sám ředitel Disney Bob Iger nedávno řekl, že projektů ze světa Star Wars v předchozích letech vydali příliš mnoho, a dodal, že si do budoucna chtějí dávat větší pozor, aby natáčeli ty správné filmy. Nyní to ovšem vypadá, že Lucasfilmu sebevědomí nechybí a pracuje minimálně na trojici novinek – každá má být z jiné části univerza slavné space opery.

Asi v nejpokročilejším stadiu je přímé pokračování snímku Star Wars: Vzestup Skywalkera. Vrátí se v něm Daisy Ridley jako Rey, která převzala jméno Skywalker a bude se snažit vybudovat nový řád rytířů Jedi. Scénář původně měli napsat Damon Lindelof a Justin Britt-Gibson, nakonec si ale projekt vezme na starost Steven Knight, tvůrce seriálů Gangy z Birminghamu či Pluk mizerů (a možný scenárista remaku oslavovaného Hitchcockova Vertiga).

star-wars-rise-of-skywalker-daisy-ridley-rey

Reprofoto: Star Wars/YouTube

Daisy Ridley jako Rey ve filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera

O režii se pak postará původem pákistánská dokumentaristka Sharmeen Obaid-Chinoy. Ke Star Wars přichází jako první ženská režisérka ve více než 46leté historii franšízy. V Hollywoodu přitom začala s fikční tvorbou jen nedávno coby režisérka dvou epizod loňského seriálu Ms. Marvel, předtím ale v letech 2012 a 2016 vyhrála Oscary za krátkometrážní dokumenty Zachovat si tvář o útocích kyselinou na ženy v Pákistánu a Dívka v řece: Cena odpuštění o vraždách ze cti sužujících ženy v její domovině.

Další dva filmy mají režírovat James Mangold stojící za Le Mans ’66 či chystaným pátým Indianou Jonesem a Dave Filoni, spolutvůrce Mandaloriana, výkonný producent Boba Fetta: zákonu podsvětí a tvůrce animovaného seriálu Star Wars: Vadná várka. Mangoldův snímek se má odehrávat v době počátků řádu rytířů Jedi, zatímco Filoni se zaměří na éru Nové republiky navazující na seriály o Mandalorianovi či Bobu Fettovi.

Na svém filmu by podle všeho měl stále pracovat také Taika Waititi. Není přitom známo, kdy by kterýkoliv z oznámených titulů mohl dorazit na velké plátno a vzhledem k dřívějším zprávám zatím ani nemusí být jisté, že všechny vzniknou. Jejich rozprostření do různých částí světa Star Wars nicméně ukazuje, že studio chce při hledání úspěchu po selhání Vzestupu Skywalkera a Sola pokrýt co nejvíce prostoru. A pokud narazí na zlatou žílu, lze očekávat další těžení duševního vlastnictví Lucasfilmu.

Filoni se v roli producenta, scenáristy i režiséra podílel ještě na jednom chystaném seriálu, a to Ahsoka. Jeho příběh bude sledovat Ahsoku Tano, která se od roku 2008 objevila v celé řadě titulů z předaleké galaxie včetně Mandaloriana a Boby Fetta, kde dostala tvář herečky Rosario Dawson. Čelit bude pravděpodobně hrozbě ze strany sílícího galaktického Impéria, do jehož vedení by se mohl postavit velkoadmirál Thrawn známý hlavně z knih Timothyho Zahna a animovaného seriálu Star Wars Povstalci.

Zveřejněný trailer novinky, která na Disney+ vyjde letos v srpnu, naznačuje hrdinčiny snahy dát dohromady přeživší zbytky rytířů Jedi, kteří by další vzestup zla zastavily. Chybět přitom samozřejmě nebude většina typických prvků slavné space opery, od světelných mečů a Síly po řešení galaktické politiky.

Naopak z pohledu temné strany Síly bude svět Star Wars sledovat seriál The Acolyte, jehož vydání Disney potvrdilo na příští rok. Jeho příběh se odehrává sto let před hlavní filmovou sérií v době takzvané Vrcholné republiky, která byla plná rytířů Jedi. Hlavní tvůrkyně Leslye Headland v minulosti řekla, že se inspirovala westerny či samurajskými filmy. Na akci ale také zmínila, že svůj nápad ředitelce Lucasfilmu Kathleen Kennedy představila jako „střet Ledového království (Frozen) s Kill Billem.“

Návštěvníci Star Wars Celebration dostali možnost zhlédnout několik scén z novinky. Server Entertainment Weekly zmiňuje, že se v nich objevila například postava herečky Carrie-Anne Moss používající Sílu nebo spousta soubojů se světelnými meči. Diváci se mohou těšit také na hustě ochlupeného rytíře Jedi v podobě Wookieho Kelnaccy. Ztvárnil jej Joonas Suotamo, představitel Chewbaccy v nové filmové trilogii.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym