Režisér Strážců galaxie říká, že únava ze superhrdinů je skutečná. Filmům prý chybí výrazné postavy

James Gunn režíroval Strážce galaxie či Sebevražedný oddíl, teď má pod palcem filmové univerzum DC. Marvel podle něj po Avengers: Endgame tápe.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

Režisér, scenárista a producent James Gunn

0Zobrazit komentáře

Režisér několika oblíbených marvelovek má vůči superhrdinským filmům posledních let docela silnou výtku. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

James Gunn režíroval trilogii Strážců galaxieSebevražedný oddíl i seriál Peacemaker. Navíc je teď spolušéfem DC Studios, kde má za úkol z komiksových adaptací vystavět podobný, konzistentně úspěšný vesmír, jako má Marvel. Přesto ale myslí, že únava ze superhrdinských filmů, o které se už nějakou dobu mluví, je skutečná.

„Opravdu chci, aby Marvel pokračoval v natáčení dobrých filmů,“ řekl v rozhovoru pro Rolling Stone. „Po Avengers: Endgame ve světě po blipu je to, myslím, hodně těžké,“ dodal. Míní, že únava superhrdiny je skutečná i proto, že Marvel teď musí nějak navazovat na tak velkou událost, ve velkém množství komiksových adaptací ale inherentně problém nevidí.

peacemaker-hbo-max-3

Reprofoto: HBO Max/Youtube

James Gunn, stojící za Strážci galaxie, pro DC vytvořil seriál Peacemaker

„Spíš je to o tom, jaké typy příběhů dostávají prostor,“ pokračoval. Za stěžejní prvek, na který se ale ve víru blockbusterů často zapomíná, považuje silné postavy. Superman, Batman nebo Iron Man jsou příklady hrdinů s výrazným charakterem, který přitahuje diváky. Pokud to chybí, z filmu se, míní Gunn, stává jen série barevných nesmyslů na plátně – a je nudný. Nevyjmenovává konkrétní příklady, z podobných důvodů ale byli kritizováni Eternals, poslední Thor, druhý Doctor Strange i naposledy Ant-Man.

Gunn a jeho kolega Peter Safran nedávno oznámili „první fázi“ nového univerza DC, která by se měla zaměřit hlavně na mladší hrdiny. Režisér Strážců galaxie si přitom sám má vzít na starosti nového Supermana: Legacy s premiérou naplánovanou na 11. července 2025. Kdo si Kal-ela zahraje, zatím není známo, Henry Cavill to ale nebude.


Co ukazují trailery

Silo

Povrch Země zdevastovala neznámá katastrofa a zbytky lidstva přežívají v obřím komplexu pod povrchem. Co se vlastně stalo a kdo kryt postavil?


Co hýbe světem filmu a televize

Napoleon v režii Ridleyho Scotta míří do kin

Scottovo historické drama Poslední souboj sice v kinech propadlo, mělo ale velice dobré ohlasy. Teď uznávaný režisér dokončuje další film vycházející ze skutečných dějin – Napoleon má sledovat, jak se slavný vojevůdce dostal k moci se zaměřením na jeho vztah s ženou Josefínou. V hlavních rolích se objeví Joaquin Phoenix a Vanessa Kirby. Apple teď oznámil, že novinka před uvedením online zamíří do kin 22. listopadu, a zveřejnil první záběr. Zatím není známo, zda Napoleona uvidíme na velkém plátně i v Česku.


Co si pustit

Ve při

Netflix  |  Komedie  |  2023  |  10 epizod  |  ČSFD

BEEF

Foto: ANDREW COOPER/NETFLIX

Seriál Ve při

Na parkovišti se kvůli autům pohádají neznámý muž a žena. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se ovšem jejich spor nepřetavil do snahy jeden druhému zruinovat život. Novince Ve při se její originální námět daří přetavit do velice zábavné podívané plné naschválů, ale také zajímavých postav a hlubších momentů.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.