Ripple se dle tržní kapitalizace stává druhou nejhodnotnější kryptoměnou současnosti

rippleg

Pokud nejste zrovna nadšenci do kryptoměn, pravděpodobně jste o alternativě Bitcoinu a dalších měn s názvem Ripple ještě neslyšeli. A to i přestože se jedná o jednu z nejslibnějších kryptoměn s potenciálem změnit současné finančnictví. Ripple je totiž již nyní využíván u více než 100 bankovních institucí, transakce mezi jakýmkoliv subjektem na světě trvají pouze několik sekund a jejich cena je navíc mnohem nižší, než zpracování plateb kreditní kartou.

Ripple si tak po dlouhých měsících stagnace vydobyl místo druhé nejhodnotnější kryptoměny na světě s tržní kapitalizací přesahující 105 miliard dolarů, což je pouze 2x méně, než má momentálně nejsilnější měna, Bitcoin. Bitcoin má ovšem v oběhu pouze 16,7 milionů kusů, kdežto Ripple lehce přes 38 miliard, což mu pomohlo obrovské tržní kapitalizace dosáhnout i přes nízkou cenu $2.74 za jeden kus.

heavytesla2

Přečtěte si takéPodívejte se na novou raketu SpaceX, která má již příští měsíc na Mars poslat Teslu Roadster

Z druhého místa tak Ripple sesunul Ethereum, které se stalo velmi oblíbenou alternativou Bitcoinu, jak pro výběr financí prostřednictvím ICO, tak pro samotné transakce, které jsou stále relativně levné a navíc mnohem rychlejší než na omezené síti Bitcoinu. Ještě na začátku roku se Ripple obchodoval za $0.006, jde tak o téměř 460násobný nárůst.

ripplec

Ripple si evidentně postupně prošlapává cestu a čeká ho slibný rok 2018, ve kterém se spekuluje, že by se mohl začít obchodovat na jedné z největších online směnáren Coinbase, kam se nedávno zařadil nově také Bitcoin Cash. Ripple je navíc měna původně založená stejným člověkem, který stojí i za kryptoměnou Stellar Lumens či jednou z kdysi největších směnárem Mt.Gox.