Rockaway Jakuba Havrlanta může společně s miliardáři Křetínským a Tkáčem převzít knižního obra Euromedia Group

Jiří SvobodaJiří Svoboda

Jakub Havrlant – Praha – 17.6.2014
0Zobrazit komentáře

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže po měsíčním procesu rozhodl, že česká investiční skupina Rockaway podnikatele Jakuba Havrlanta může za finanční podpory miliardářů Daniela Křetinského a Patrika Tkáče odkoupit knižního giganta Euromedia Group.

Jedná se o lídra českého knižního trhu, pod kterého patří značky jako Knižní klub, Ikar nebo Universum a který  v roce 2015 dosáhl obratu 1,3 miliardy korun a vydal zhruba 560 titulů.

„Knihy a digitální obsah jsou rozhodně obor, který si zaslouží vlastní digitální strategii, navíc trend přesunu prodeje z kamenných knihkupectví na internet stále roste. Jde o specifický obor a chceme k němu tak i přistupovat, bude mít tedy vlastní strategii a stát vedle našich současných aktiv,“ prozradil v březnu pro E15 partner Rockaway Robert Chmelař, který má převzetí na starosti

11

Přečtěte si takéČeské Rockaway otevírá program letních stáží pro studenty s názvem Rockaway AcademyČeské Rockaway otevírá program letních stáží pro studenty s názvem Rockaway Academy

Rockaway nebylo v hledáčku úřadů poprvé

Nejedná se však zdaleka o první obchod Rockaway, který antimonopolní úřad prověřoval.  Stejným procesem a zatím vždy s pozitivním výsledkem pro Havrlanta prošly i odkupy srovnávače Heureka, eshopu Mall.cz i cestovní agentury Invia.  U prvního jmenovaného však úřad povolil spojení jen s určitými závazky (podrobnosti v tiskové zprávě z května 2016).

rockaway-h

Sídlo Rockaway na pražských Kavčích horách

Diskuze (0)

Novinka

Anonym