Rodina Kellnerových vloží svůj majetek do holdingu Amalar. S jeho správou bude pomáhat i Jiří Rusnok

Renáta Kellnerová s rodinou do holdingu zahrne i skupinu PPF. V tom, jak by měli s majetkem nakládat, bude radit i bývalý premiér.

ppf-kellnerova5

Foto: CzechCrunch/Výroční zpráva PPF 2022

Renáta Kellnerová ve výroční zprávě PPF

0Zobrazit komentáře

Rodina zesnulého miliardáře Petra Kellnera bude nově spravovat svůj majetek prostřednictvím společnosti Amalar Holding. Do ní postupně včlení veškerá svá aktiva za účelem co možná největšího zjednodušení vlastnické struktury.

Podle mluvčího rodiny Tomáše Permana by měla společnost představovat superholding, ve kterém se budou koncentrovat aktiva a akciové podíly všech společností, které Kellnerovi vlastní. Bude do něj tedy spadat i skupina PPF. Vznikl také poradní sbor, se kterým mohou jednatelky konzultovat správu rodinného majetku a potenciální strategické investice, v čele tohoto orgánu bude stát bývalý premiér a guvernér České národní banky Jiří Rusnok.

Akcie jednotlivých rodinných příslušníků se do nové entity budou vkládat postupně v následujících měsících. Se vznikem superholdingu se také ustavují jeho orgány. V radě jednatelů usedne vdova Renáta Kellnerová společně se svými dcerami Annou, Larou a Marií. Kellnerův syn z prvního manželství Petr, jemuž ve skupině PPF náleží přibližně desetiprocentní podíl, účast na projektu teprve zvažuje. Dlouhodobě žije v zahraničí.

Dalšími členy poradního sboru jsou bývalá vedoucí partnerka EY Magdalena Souček, ředitel skupiny PPF Jiří Šmejc, profesor chirurgie na univerzitě Yale Bohdan Pomahač a také investor a transakční právník Tomáš Otruba.

„Všichni členové poradního sboru jsou vysoce respektované osobnosti ve svých oborech, které mají plnou důvěru naší rodiny. Speciální pozici v něm zaujímá Jiří Šmejc, kterému jsme svěřili péči o náš rodinný diamant, tedy skupinu PPF. Vážím si toho, kam za poslední rok a půl PPF posunul,“ uvedla Renáta Kellnerová.

Rodině bude k dispozici i rada složená z renomovaných expertů na investiční příležitosti. Zasednou v ní Robert Ševela, Martin Vlček a Jan Tomaník. Ševela přechází po téměř dvaceti letech ze skupiny PPF, kde působil jako ředitel pro investice. Vlček zastával vysoké manažerské funkce ve společnostech PPF, O2 a posléze CETIN. Investiční manažer Tomaník přichází do společnosti Amalar ze skupiny PPF. Speciálním poradcem rodiny v Amalaru bude Tomáš Brzobohatý, právník a manažer, který v minulosti dlouhodobě působil v PPF.

Nejbohatší Čech Petr Kellner byl až do své předloňské smrti majoritním vlastníkem PPF Group. Ta investuje do mnoha odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. Působí v 25 zemích na třech kontinentech, v Evropě, Asii a Severní Americe. Přes 90 procent majetku Amalaru tvoří skupina PPF. Ta vykázala v prvním pololetí letošního roku čistý zisk 17,4 miliardy Kč. Její aktiva dosáhla 1,08 bilionu korun. Zbytek tvoří zejména nemovitosti.

S přispěním ČTK