Rodinná idylka, která se změní v horor. Netflix láká na novou sérii Stranger Things další upoutávkou

Filip HouskaFilip Houska

stranger-things

Reprofoto: Netflix/YouTube

Steve a Dustin, hrdinové Stranger Things

0Zobrazit komentáře

Starý dům, čtyřčlenná rodina, večeře a oddychová hudba. Normálně byste si řekli, že takto začíná rodinná idylka, pak ale zjistíte, že Netflix vydal další upoutávku na dlouho očekávanou čtvrtou sérii seriálu Stranger Things. A víte, že se něco zákonitě musí stát. Největší televizní streamovací služba světa láká na další příběhy původní party z města Hawkins, které se snad konečně blíží.

Stranger Things patří k tomu nejlepšímu, co v žánru hororového sci-fi lze najít. I proto měly jejich původní tři série obrovský úspěch, přičemž jen tu poslední si mělo pouhé čtyři dny po uvedení na Netflixu spustit přes osmnáct milionů domácností. Další dobrodružství partičky kamarádů Mikea, Dustina, Lucase, Willa a samozřejmě Eleven a dalších je tedy velmi očekávané.

Čtvrtá sezona ovšem kvůli covidu zažila tvrdou ránou a štáb musel natáčení, které začalo již začátkem loňského roku, na více než šest měsíců přeložit. V poslední době nicméně natáčení znovu probíhá, a proto Netflix divákům průběžně dávkuje krátké teasery, aby je udržoval ve střehu a napětí. Jinak tomu není ani teď, kdy ve zhruba 1,5minutové upoutávce ukazuje nové záběry.

Vše začínám pohledem na starý dům, ke kterému přijíždí rodina, pravděpodobně čerstvě nastěhovaná. Rodinná pohoda za doprovodu jazzové hudby se ovšem zvrtne a jinak poklidný dům se změní na místo hodné hlubšího prozkoumání. V tom přichází hlavní hrdinové Stranger Things a do ústřední role se dostávají starožitné hodiny. Co se stane dál, je otázkou.

Netflix zatím nezveřejnil, kdy čtvrtá série Stranger Things vyjde, je ale jisté, že to bude někdy během příštího roku. Zatím se tak můžeme připravovat již zveřejněnými teasery včetně toho nejnovějšího, nesoucího název Creel House. To evokuje, že půjde o domov patřící vrahovi Victoru Creelovi, jedné z nových postav této chystané série.