Start české equity crowdfundingové platformy Fundlift se blíží

fundlift
0Zobrazit komentáře

Je to něco málo přes rok, co tuzemská investiční skupina Rockaway Capital, kterou vede Jakub Havrlant, oznámila nový projekt, kterým chtěla poprvé do ČR přivést crowdfunding platformu s názvem Fundlift zaměřenou na equity, tedy podílové vstupy do firem, výměnou za „mikroinvestice“.

Rockaway na projektu spolupracoval s finanční skupinou Roklen, která nedávno spustila nástroj na konverzi měn RoklenFx a která bude zároveň sloužit jako prostředník pro zprostředkování jednotlivých transakcí, které budou regulovány ze strany ČNB. A právě Roklen nyní provoz portálu od společnosti Rockaway, která stála u jeho zrodu, kompletně přebírá.

„Jsme vděční za příležitost být u vzniku Fundliftu, který má šanci posunout investiční ekosystém v Čechách zase o kousek dál. Platformu chceme sami aktivně používat a hledat přes ní další investory pro firmy z naší startupové divize Rockaway Ventures,“ říká Viktor Fischer z Rockaway Ventures.

bonami

Přečtěte si takéBonami má nového CEO. Václava Štrupla nahrazuje David ŠiškaBonami má nového CEO. Václava Štrupla nahrazuje David Šiška

CEO Fundliftu, Andrea Lauren k  celkového vizi projektu dodává…

„Jde o formu investic, která se ve světě těší veliké oblibě. Nadějným projektům a firmám nabízí Fundlift nový, inovativní způsob financování a současně cenný marketingový kanál. Investorské veřejnosti umožní investovat přímo do společností, nejedná se ani o dary, ani o předplatné, ale o skutečné investice. Umožňuje investorům podpořit začínající firmy a zároveň zhodnotit své peníze investováním do firem, do kterých dosud mohli investovat pouze velcí profesionální investoři,

Konkrétní datum spuštění je stanoveno na 31.5. kolem poledne.

fundlift

Diskuze (0)

Novinka

Anonym