Ruská verze McDonald’s představila logo. Má připomínat hamburger a dvě hranolky

Ruský řetězec, který dříve působil pod značkou McDonald’s, odhalil nové logo. O víkendu plánuje znovu otevřít své restaurace.

McDonald’s Rusko

Foto: Sistema PBO

Ruský McDonald’s představil své nové logo

0Zobrazit komentáře

V květnu se společnost McDonald’s kvůli válce na Ukrajině stáhla z Ruska a oznámila, že portfolio svých podniků prodá lokálnímu zájemci, který však bude muset restaurace kompletně zbavit značky McDonald’s. Podniky nyní spravuje firma Sistema PBO. Ta podle serveru BBC News oznámila, že o víkendu plánuje otevřít 15 restaurací a společně s tím představila také nové logo.

Nové logo je složeno z červeného kruhu a dvou čar na zeleném pozadí, což má představovat hamburger a dvě hranolky. Bystrému pozorovateli však neunikne, že logo připomíná písmeno M. „Zelené pozadí loga symbolizuje kvalitu výrobků a služeb, na které jsou naši hosté zvyklí,“ řekl agentuře TASS mluvčí nového provozovatele.

Název nového McDonald’s však společnost Sistema PBO zatím neuvedla. Nicméně podle ruského deníku Izvestija už předložila osm potenciálních názvů vládní agentuře Rospatent, která má na starosti duševní vlastnictví.

V Rusku tak možná přibude řetězec restaurací s poněkud úsměvným názvem „Tot samyj“, což v překladu znamená „ten samý“, nebo „Svobodnaja kassa“, tedy „volná pokladna“. Společnosti McDonald’s, Sistema PBO a Rospatent na žádost BBC o komentář zatím nereagovaly.

McDonald’s dočasně zastavil činnost v Rusku v březnu, necelé dva týdny po ruské invazi na Ukrajinu. Minulý měsíc oznámil, že zemi opustí kvůli humanitární krizi a kvůli nepředvídatelnému provoznímu prostředí způsobenému válkou. Později firma uvedla, že její restaurace převezme Alexandr Govor, jeden z dosavadních ruských držitelů licence na provoz restaurací.

Agentura Reuters s odvoláním na prohlášení ruského antimonopolního úřadu ale informovala, že společnost McDonald’s bude mít možnost restaurace na území Ruska v příštích 15 letech odkoupit zpět do svého vlastnictví. Je tedy možné, že za pár let z ruského území zmizí „ten samý“ a vrátí se „ten původní“.

Načítám formulář...

Diskuze (0)

Novinka

Anonym