S tímto nástrojem lze vytvořit mobilní aplikaci z grafiky již během několika minut

simpli

V posledních měsících se s nástroji, které usnadňují práci designerům i vývojářům webových a mobilních aplikací, doslova roztrhl pytel. Poté, co se začala masivně rozšiřovat alternativa starého známého Photoshopu od Adobe s názvem Sketch, po tom co do ní vyšlo rozšíření od InVision s názvem Craft, jehož tým vedl slovenský designer nebo po vydání nového nástroje Adobe XD, na kterém naopak již takřka 2 roky pracuje Čech Tom Krcha, je tu další novinka.

Tou je rozšíření pro Photoshop a Sketch s názvem Sympli – to na první pohled vypadá jako další obyčejný nástroj, který z grafických podkladů dokáže exportovat jednotlivé elementy do samostatných souborů pro potřeby vývojářů. Opak je ale pravdou, protože lze přímo přes plugin pracovat v prostředí vývoje aplikace a vzhled a nastavení jednotlivých prvků si lze kopírovat přímo z viditelného náhledu grafiky.

xd5

Přečtěte si takéDnes vychází nový grafický nástroj od Adobe, na jehož vývoji se podílel Čech Tom Krcha

Tímto způsobem tak lze ušetřit hodiny a hodiny času, které by musel vývojář strávit nastavováním jednotlivých prvků manuálně. Takto stačí pouze kliknout na část, do které se funkce implementuje a k té se přiřadí např. styl písma, barva, místo pro obrázek nebo tvar a nastavení daného elementu – to vše přímo v kódu aplikace přes Xcode nebo Android Studio.

Plugin je dostupný pro zmíněné programy v rámci Windows i OS X a pro jeden projekt je zcela zdarma. Tři aktivní projekty pak vyjdou na 15 dolarů měsíčně, osm projektů na 25 dolarů a neomezeně projektů na 100 dolarů na měsíc. To vše s neomezeným počtem spolupracujících uživatelů.

app

Vaclav Bedrich

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.