Samsung oznámil pokles celkového zisku o 60%, zisk z mobilních telefonů klesl o 74%. Naopak Apple zvýšil zisk o 11.3%

Robin RaszkaRobin Raszka

samsung
0Zobrazit komentáře

Zatím vše vychází dle naší předpovědi, tj. že, Samsung do 2 let zmizí z trhu mobilních telefonů. Samsung totiž včera v kvartalním callu investorům oznámil aktuální čísla a nebyla to hezká podívaná. Samsung předpokládal, že to bude špatné a mobilní divize klesne o 62%, avšak reálně tomu bylo o 74%. To je brutální sešup z čela směrem ke dnu. Důvodem podle korejského výrobce jsou velké náklady na marketing a tvrdá konkurence (Apple, Xiaomi).

samsungtroll

Přečtěte si takéZisk Samsungu se propadl o drtivých 60%, válcují ho Apple a levné XiaomiZisk Samsungu se propadl o drtivých 60%, válcují ho Apple a levné Xiaomi

Samsung neoznámil, kdy konkrétně očekává nápravu a především, jak toho chce docílit. Zmínil pouze, že by se chtěl zaměřit na ohebné displeje v roce 2015, což by jej mělo dostatečně odlišit od konkurence. Otázkou je, jestli někdo takový displej vůbec chce.

Mezitím Xiaomi ve svém brutálním růstu přeskočilo LG a je aktuálně 3 největší prodejce mobilních telefonů na světě. Předpokládáme, že se Xiaomi bude v přístím roce ucházet o druhou pozici, na které aktuálně sedí Apple. Samozřejmě je také možné, že Apple se v příštím roce stane jedničkou a tudíž to bude ještě zajímavější.

Foto: janitors/Flickr

Diskuze (0)

Novinka

Anonym