Satelitní internet Starlink je opět dostupnější. Parabolu a další hardware si lze jen pronajmout

Díky tomu nemusí zákazník platit v prvním měsíci částku téměř devět tisíc korun, ale vstupní poplatek se sníží na tři tisíce.

starlink1

Foto: Starlink

Starlink si je možné brát i na cesty

0Zobrazit komentáře

Satelitní internet Starlink je zajímavou alternativou, jak se připojit například v místech, kam služby běžných poskytovatelů internetového připojení nedosahují. Až doposud bylo nutností veškerý hardware pro příjem satelitního signálu kupovat. Nyní je však možné si parabolu a další příslušenství pouze pronajmout. Internet od Elona Muska se tak opět stává o něco dostupnějším.

Ať už jste uprostřed divočiny, putujete ve své obytné dodávce nebo brázdíte mořské vlny, satelitní internet Starlink umožní být online vždy a všude. Je k tomu však zapotřebí vlastnit náležitý hardware a společnosti SpaceX, která za provozem Starlinku stojí, platit potřebný měsíční poplatek. Až donedávna bylo pořízení tohoto internetu spojeno s nutností investovat částku okolo 10 tisíc do pořízení techniky. Nyní však Starlink nabízí možnost si příslušenství jednoduše pronajmout za pár stovek měsíčně.

Samotný pronájem je spojen s měsíčním poplatkem 370 korun. Zároveň je však nutné počítat s jednorázovým aktivačním poplatkem 1 230 korun. Ten však může být do 30 dnů vrácen, pokud zákazník zjistí, že není se službou zcela spokojen a rozhodne se ji dále nevyužívat. Podmínkou je samozřejmě vrácení vybavení v neporušeném stavu. V opačném případě je uživateli účtována jeho plná cena.

Výhodou je, že pro zřízení služby není nutné uzavírat žádné dlouhodobé smlouvy, takže klient může přestat využívat Starlink kdykoliv poté. Musí však počítat s tím, že mu aktivační poplatek již vrácen nebude. Pravidelná měsíční platba za poskytování služby pak zůstává od zlevnění v létě minulého roku stejná, a to 1 400 korun měsíčně.

Kromě pronájmu Starlink stále zachovává i možnost si hardware přímo koupit. Také zde jde společnost zákazníkům více vstříc. Po již zmiňovaném zlevňování během minulého roku byla parabola a další součástky k mání za 9 100 korun. Nyní je však Starlink nabízí za 7 360 korun.

Suma sumárum tak zákazník, který si zařízení koupí, zaplatí první měsíc 8 760 korun plus 570 korun za dopravu. Následně platí pravidelný poplatek 1 400 korun. Ti zákazníci, kteří se rozhodnou pro pronájem, první měsíc zaplatí částku 3000 korun plus 500 korun za dopravu. Poté každý měsíc platí 1 770 korun.

Starlink na konci minulého roku oznámil, že jeho služby využívá již milion zákazníků. V poslední době se mu však nevyhnuly ani kontroverze spojené s jeho provozem nad válkou zmítaným územím Ukrajiny.