Elon Musk zlevňuje svůj satelitní internet. Za Starlink zaplatí čeští zákazníci téměř o polovinu míň

Zatímco dříve si Češi mohli Muskův internet dopřávat za 2 579 korun měsíčně, po razantním zlevnění vychází jeho předplatné na 1 400 korun.

starlink4

Foto: Starlink

Starlink je nyní dostupnější i pro české zákazníky

0Zobrazit komentáře

Pokud jste někdy spatřili na obloze řetězec rychle se pohybujících světelných bodů, nejspíše jste měli co dočinění s družicemi projektu Starlink, které zalévají svět satelitním internetem. Za projektem stojí Elon Musk, respektive jeho společnost SpaceX, která se nyní rozhodla pro razantní zlevnění služby.

Toto zlevnění se dotkne také zákazníků z České republiky, kteří se mohou ke Starlinku připojit od října minulého roku. A reakce jsou pozitivní. Jak ve svém komentáři pro CzechCrunch popsal Ondřej Vlček, šéf Avastu a zároveň zákazník Starlinku, díky zakoupenému řešení získal internet s rychlostí mezi 120 až 200 megabity v oblasti, kde je jinak problém chytit i signál EDGE.

Vlčka i další české uživatele Starlinku zajisté potěší informace, že za řešení již nebudou platit měsíční poplatek 2 579 korun, ale díky zlevnění je zákazníkům služba nově k dispozici za 1400 korun měsíčně. Sleva přitom není podmíněna jakýmkoliv snižováním rychlosti či zavedením datových limitů.

starlink2

Foto: Starlink

Hardware satelitního internetu Starlink společnosti SpaceX

Nadále je však nutné počítat se vstupním poplatkem za hardware zahrnující samotnou přijímací parabolu, kovovou trojnožku, zdroj, router a propojovací kabely. Podobně jako měsíční poplatek se však i hardware dočkal zlevnění. Z původních 12 999 korun je nyní k dostání za 9 100 korun.

Přesto se již jedná o relativně příjemnou nabídku pro všechny chataře a chalupáře, kteří hledají kvalitní internetové připojení i v zapadlých končinách. V květnu tohoto roku navíc SpaceX umožnil se Starlinkem cestovat, díky čemuž je možné parabolu s logem společnosti umístit třeba i na střechu obytného vozu a vyrazit objevovat svět. Tato možnost je však dostupná v rámci příplatkových služeb.

Snižování cen se dotklo také zákazníků z jiných částí Evropy. Například v Německu klesl měsíční poplatek ze 100 na 80 eur v Británii z 89 na 75 liber a například zákazníci z Mexika, Chile či Brazílie hlásí taktéž téměř 50% zlevnění služby.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym