Scénář k pokračování Gladiátora je hotový. Režisér Ridley Scott s ohlášením zároveň kritizoval příběhy Marvelu

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

gladiator-cc-watch-27

Reprofoto: Paramount/YouTube

Ridley Scott natočí pokračování Gladiátora

0Zobrazit komentáře

Je tady páteční podvečer a s ním další vydání newsletteru CC Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém a televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Nedávno se do hlavních filmových zpráv dostal režisér Ridley Scott, když potvrdil, že už je dokončený scénář pro chystané pokračování kultovního Gladiátora. Zároveň si přitom zanadával na prý mizerné příběhy superhrdinských filmů.

Hned v závěsu za jeho komentáři se ale objevuje trailer na nového Spider-Mana, takže posouzení necháme na čtenářích. Místo toho se podíváme na zajímavou (a podle prvních reakcí brilantní) satiru s Leonardem DiCapriem K zemi hleď! a následně doporučíme korejské hororové sci-fi a skvělý nový dokument o divokých zvířatech od Netflixu.

Aby vám naše shrnutí a doporučení propříště neuniklo, můžete se k odběru newsletteru CC Watch přihlásit zde.

***

Co hýbe světem filmu a televize

Ridley Scott nesnáší superhrdinské filmy a těší se na Gladiátora 2: Jeden z nejváženějších hollywoodských režisérů vyšle brzy do kin snímek Klan Gucci, takže o něm i mnohém dalším mluví s médii. V nedávném rozhovoru se serverem Deadline náhodou padla zmínka o tom, že scénář pro chystané pokračování kultovního Gladiátora je už hotový. „Máme dobrou stopu, dobré a logické místo, kam jít. Nejde jen tak natočit další film typu Gladiátora. Musíte nějak navázat… V prvním filmu je dost komponentů na to, abychom mohli pokračovat,“ řekl Scott.

O čem by chystaný snímek mohl být, jsme shrnuli už v minulosti. Jeho příběh se má zaměřit na Lucia, synovce despotického vládce a hlavního antagonisty prvního filmu Commoda. Místo svého strýce, od něhož mu hrozila smrt, si prý vezme příklad z Croweova hrdiny Maxima – o co mu ale půjde, zatím netušíme. Scott nicméně v citovaném rozhovoru zmiňuje, jak důležité a zajímavé je pro něj zkoumat historii a vytvářet autentickou atmosféru doby. Soudě podle jeho posledního historického filmu, skvěle hodnoceného Posledního souboje, by navázání na Gladiátora mohl být dobrý nápad.

gladiator-lucilla

Reprofoto: Paramount/YouTube

Lucius je synem Commodovy sestry Lucilly, jíž v Gladiátorovi ztvárnila Connie Nielsenová

Zásadní bude silný příběh, jakých je podle Scotta v mainstreamovém Hollywoodu spíše nedostatek. Superhrdinské filmy, které dnes dominují, dokonce komentoval velmi nevybíravými slovy, které rozvířily internet. „Jejich scénáře jsou na h*vno. Sám jsem natočil tři skvělé superhrdinské filmy – Vetřelce, Gladiátora a Blade Runnera. To jsou superhrdinské filmy. Tak proč ty dnešní nemají lepší příběhy? Většinou je zachraňují speciální efekty, což se pro všechny, co s nimi pracují, už stává nudné,“ poznamenal režisér.

Podobný názor, byť uhlazenějším jazykem, před časem vyjádřil i další velikán Hollywoodu, Martin Scorsese. Díla Marvelu označil za audiovizuální obdobu atrakcí v lunaparku – mohou sice poskytnout skvělou zábavu a zážitek, ale schází jim hlubší umělecká hodnota. „Není to kinematografie lidských bytostí snažící se předat emoční a psychologické zkušenosti jiným lidským bytostem,“ řekl. Scorsese momentálně pracuje na westernu Killers of the Flower Moon s Leonardem DiCapriem, Ridley Scott se zase chystá na natáčení biografického filmu o Napoleonovi Kitbag, po němž bude hned následovat pokračování Gladiátora.

Aaron Sorkin chce s Davidem Fincherem natočit The Social Network 2: Je vůbec potřeba vysvětlovat proč? Původní, třemi Oscary oceněná Sociální síť vznikla jako film o myšlení lidí v Silicon Valley a jednom z nejvlivnějších fenoménu konce 10. let. Od té doby ale Zuckerbergovo impérium narostlo do podoby, jakou si tehdy snad nikdo neuměl představit. Totéž platí o negativním vlivu, jaký neoddiskutovatelně má. „Myslím, že to, co se s Facebookem (respektive Metou) děje v posledních letech, je příběh hodný vyprávění a je možné ho představit jako navázání na Sociální síť,“ řekl Sorkin v rozhovoru pro The Hollywood Reporter. Dodal pak, že scénář rád napíše, ale jen pokud by se režie znovu ujal David Fincher.

Na co jsme zvědaví

Dva bezvýznamní vědci, ztvárnění Leonardem DiCapriem a Jennifer Lawrence, náhodou objeví velkou kometu letící k Zemi – v zásadě se blíží konec světa. Když se ale o strašlivé novince snaží informovat americkou vládu a veřejnost, místo společného úsilí o záchranu naráží na nezájem, snahy ze situace vytěžit peníze, výsměch médií nebo chaos na sociálních sítích. Hvězdně obsazená černá komedie Netflixu K zemi hleď! ukazuje snad ten nejhorší – a zcela uvěřitelný – scénář apokalypsy v dnešní době. Více v samostatném článku.

Nejnavštěvovanější filmy a seriály týdne na ČSFD

Nejnavštěvovanější seriály:

  1. Arcane: League of Legends
  2. Hra na oliheň
  3. Dexter
  4. Ochránce
  5. Lajna

Nejnavštěvovanější filmy:

  1. Red Notice
  2. Duna
  3. Shang-Chi a legenda o deseti prstenech
  4. Eternals
  5. Není čas zemřít

(Obsah ve spolupráci s ČSFD.)

***

Další zprávy, tipy na novinky a trailery, na něž jsme zvědaví, nebo výběr zajímavých filmů i seriálů, které stojí za vidění, najdete v kompletním vydání newsletteru CC Watch.

Pokračování nového newsletteru CC Watch si můžete přečíst zde.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym