Seznam.cz expanduje se svými mapami do zahraničí a spouští Windy Maps

windymaps
0Zobrazit komentáře

Ke konci září jsme se zmiňovali o projektu Windy.com, které vzniklo původně jako postranní projekt miliardáře a zakladatele Seznam.cz, Ivo Lukačoviče, který chtěl pomoci kiterům a windsurfařům s předpovědí počasí. Později se projekt rozšířil na další typy uživatelů a nyní ho lze využívat pro velmi detailní předpovědi přírodních katastrof či povětrnostních podmínek, například pro piloty letadel.

Celý systém Windy.com byl nyní spojen s mapovými podklady Mapy.cz a pod novým produktem Windy Maps vstupuje na mezinárodní trh. Mapové podklady z celého světa lze využívat jak v online, tak offline režimu s postupným stahováním jednotlivých zemí, podobně jako u stávajících Mapy.cz.

ubergame

Přečtěte si takéV této online hře si můžete na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to být řidičem UberuV této online hře si můžete na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to být řidičem Uberu

Aplikace pro iOS i Android jsou zcela zdarma ke stažení a jako je již u podobných appek zvykem, místa hledaná na mapě si je možné ukládat, plánovat pokročilé trasy, které lze poté sdílet s dalšími uživateli a především pak lze využít podrobných informací propojených s Windy, jako třeba nadmořská výška místa či stoupání a klesání.

windymapsios

Windy Maps se v nejbližší době spojí se serverem Booking.com a nabídnou i propojení s cenami ubytování v hledané oblasti, jízdními řády a cenami veřejné dopravy, stejně jako tipy na zajímavá místa a podniky podle preferencí – to vše v offline režimu.

Vše pod jednou střechou

Windy Maps dle všeho vydává přímo společnost Seznam.cz, a.s., novinka tak nevychází mimo skupinu a nepřipojila se k Windy.com, pravděpodobně s ohledem na stávající akcionáře. Stahovat můžete zde pro iOS či Android.