Seznam.cz expanduje se svými mapami do zahraničí a spouští Windy Maps

windymaps

Ke konci září jsme se zmiňovali o projektu Windy.com, které vzniklo původně jako postranní projekt miliardáře a zakladatele Seznam.cz, Ivo Lukačoviče, který chtěl pomoci kiterům a windsurfařům s předpovědí počasí. Později se projekt rozšířil na další typy uživatelů a nyní ho lze využívat pro velmi detailní předpovědi přírodních katastrof či povětrnostních podmínek, například pro piloty letadel.

Celý systém Windy.com byl nyní spojen s mapovými podklady Mapy.cz a pod novým produktem Windy Maps vstupuje na mezinárodní trh. Mapové podklady z celého světa lze využívat jak v online, tak offline režimu s postupným stahováním jednotlivých zemí, podobně jako u stávajících Mapy.cz.

ubergame

Přečtěte si takéV této online hře si můžete na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to být řidičem Uberu

Aplikace pro iOS i Android jsou zcela zdarma ke stažení a jako je již u podobných appek zvykem, místa hledaná na mapě si je možné ukládat, plánovat pokročilé trasy, které lze poté sdílet s dalšími uživateli a především pak lze využít podrobných informací propojených s Windy, jako třeba nadmořská výška místa či stoupání a klesání.

windymapsios

Windy Maps se v nejbližší době spojí se serverem Booking.com a nabídnou i propojení s cenami ubytování v hledané oblasti, jízdními řády a cenami veřejné dopravy, stejně jako tipy na zajímavá místa a podniky podle preferencí – to vše v offline režimu.

Vše pod jednou střechou

Windy Maps dle všeho vydává přímo společnost Seznam.cz, a.s., novinka tak nevychází mimo skupinu a nepřipojila se k Windy.com, pravděpodobně s ohledem na stávající akcionáře. Stahovat můžete zde pro iOS či Android.