Síť kontaktů pro startupy, které míří do světa. Neziskovka Czech Founders spustila novou databázi

Zakladatelé startupů mají díky nové databázi možnost požádat o napojení na desítky expertů z různých oblastí i lokalit.

Peter BrejčákPeter Brejčák

vit-horky_czech-founders-org

Foto: Czech Founders

Spoluzakladatel Czech Founders Vít Horký

0Zobrazit komentáře

„Spojte nás s někým v Kalifornii, kdo by nám mohl pomoci prorazit na trhu.“ Podobnou větu často slýchá jeden ze zakladatelů neziskové organizace Czech Founders Vít Horký. A právě takové žádosti zakladatelů startupů byly impulsem pro vytvoření databáze, která nabízí individuální propojení na experty v řadě lokalit i oborů. „V minulosti jsme s nimi sami pracovali a měli pro nás velký význam,“ vysvětluje Horký.

Czech Founders při tvorbě databáze nesoucí jméno CoEx – jako spojení slov Connect a Expand – spojili síly s mentoringovým programem Ment2Grow, s doplněním kontaktů pomohly i fond J&T Ventures a agentura CzechInvest. Aktuálně databáze obsahuje zhruba šedesát kontaktů na osoby, které mohou a chtějí českým startupům pomoci.

Tabulka je organizovaná podle regionu působení expertů a také témat, kterým se věnují. „Najdete mezi nimi C-level kontakty nadnárodních firem a korporací, profesionální byznysové poradce s více než dvaceti lety zkušeností, ale také významné investory a zakladatele. Dá se říct, že jsme na této síti pracovali v podstatě celý náš profesní život,“ přibližuje Horký.

On sám stál i za založením a vybudováním startupu Brand Embassy, který před lety exitoval do rukou izraelského obra Nice. Společně s Davidem Šiškou pak v roce 2019 založil neziskovku Czech Founders, která se jmenuje stejně jako VC investiční firma, na níž ale má být podle vyjádření zakladatelů nezávislá. Pojítkem mezi nimi je právě Vít Horký.

Databáze CoEx je přístupná všem zakladatelům startupů, kteří jsou součástí komunity Czech Founders a jsou připojeni do komunitního kanálu na Slacku. Členem organizace se může stát zakladatel startupu s globálními ambicemi, který nabízí „kvalitní produkt či službu a je relevantním přínosem pro komunitu“.

Zástupci organizace vybranému expertovi z databáze zprostředkují patřičné představení a služba funguje zdarma. Zájemcům bylo CoEx bylo v pilotním režimu poprvé zpřístupněno během léta a seznam jmen, jež obsahuje, není podle autorů konečný. „Budeme rádi, když se další lidé z ekosystému budou podílet na jeho budování,“ doplňuje Horký.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina