Slovenský startup Luigi’s Box loni utržil 3,5 milionu korun. Desítkami milionů ho pohání čeští Leverage Technology

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

leverage-technology_Lumír Kunz_Jan Boruta_Václav Liška_Matěj Boruta-small2
0Zobrazit komentáře

Český fond Leverage Technology loni v září vložil desítky milionů korun do slovenského startupu Luigi’s Box, jehož byznys se nyní i díky tomu začíná rozjíždět naplno. Luigi’s Box poskytuje e-shopům nástroje pro optimalizaci vyhledávání a v loňském roce trojnásobně zvedl své tržby. Jeho služby vygenerovaly celkem 3,5 milionu korun s tím, že s jejich aktivním prodejem začal pomáhat právě Leverage Technology.

Mezi největší klienty slovenského startupu patří například O2, Astratex, Košík.cz, Tatrabanka, Lékárna.cz, Aukro nebo Martinus a vedle českého a slovenského trhu se loni poprvé vydal také do Polska, Rumunska, Rakouska a Německa. I proto by měly tržby za rok 2019 narůst až na 12,5 milionu korun, tedy opět více než trojnásobně.

„Naším primárním cílem byla a stále je expanze na další, především silnější e-commerce trhy. Bez investice by naše expanze nebyla možná, nebo by byla příliš pomalá, a díky pomoci od Leverage Technology můžeme naplňovat náš cíl,“ hodnotí spolupráci s českým fondem CEO Luigi’s Boxu Radoslav Balajka.

radoslav-balajka-luigis-box

Radoslav Balajka, CEO Luigi’s Box

Za fondem Leverage Technology stojí čtyři čeští podnikatelé v čele s výkonným ředitelem Matějem Borutou, jehož doplňují Václav Liška, Jan Boruta a Lumír Kunz (všichni na úvodní fotce zprava), a jeho hlavním cílem je podpora česko-slovenské online a e-commerce scény. Vedle Luigi’s Boxu tak drží Leverage Technology podíl v českém online tržišti Aukro, jemuž šéfuje sám Lumír Kunz, a investovali také do Liftaga, brokerské společnosti Axiory, fintechové skupiny Purple Holding nebo srovnávače makléřů FÉRmakléři.cz.

Luigi’s Box byl založen čtveřicí Radoslav Balajka, Gejza Nagy, Tomáš Kramár a Michal Barlauž v roce 2014, ale teprve v loňském roce došlo k definitivnímu doladění produktu. Následně se vyjednávalo o vstupu nového investora s tím, že Leverage Technology nakonec získal 35% podíl, a naplno se rozjel prodej služeb. Jedná se o specifické online nástroje, které mají e-shopům přinášet lepší vyhledávání na jejich stránkách.

revolt-carsharing

Přečtěte si takéElektrická vozítka Revolt si lze nově vypůjčit i přes český carsharing HoppyGo. Od 650 korun na denElektrická vozítka Revolt si lze nově vypůjčit i přes český carsharing HoppyGo. Od 650 korun na den

„Tým, který stojí za Luigi’s Boxem, dokázal udělat kus práce. Dokončil produkt, jeho hlavní služby a zaměřil se na prodej nejen na slovenském, ale i českém trhu, kde získal významné hráče v podobě nových zákazníků. Společnost má silné expanzivní ambice. Věříme, že orientace na prodej služby umožní společnosti v roce 2019 růst ještě rychleji,“ říká Matěj Boruta, výkonný ředitel Leverage Technology. Vedle rozvoje na těchto trzích bude jeho fond pomáhat i s expanzí do Polska a Rumunska.

luigisbox_history

Čtveřice spoluzakladatelů Luigi’s Boxu

Diskuze (0)

Novinka

Anonym