Snapchat za akvizice utratil takřka 1,4 miliardy korun

snapchat

Díky úniku informací ze Sony se dozvídáme stále častěji velmi zajímavé novinky. Nyní přišel na řadu Snapchat, kterému uniklo něco, co si možná ani nepřál. Tím hlavním je, že Snapchat postupně pracuje na spuštění hudebních funkcí a že byl v jednání s Youtube gigantem VEVO kvůli hudebním videím přímo v aplikaci nebo se šéfem Sony s tím, že by rádi v rámci Snapchatu fungovali jako promoční platforma pro hudbu.

Hudební plány ale zůstaly podle uniklých e-mailů neodhaleny a pravděpodobně se jich v blízké době nedočkáme. Druhou věcí, která unikla je zmínka o tom, že Facebook opravdu nabízel za Snapchat kdysi zmíněnou částku 3 miliardy dolarů! Stejně jako projevil o partnerství zájem Twitter, který by chtěl technicky spolupracovat na nových funkcích nebo společné službě.

Snapchat nakupuje

Prvním nákupem byl startup Scan.me, který funguje jako jednoduchý generátor pro tvorbu vlastních QR kódů a jejich aplikaci do reálného businessu. Snapchat za něj zaplatil 14 milionů dolarů v hotovosti, 3 miliony dolarů v přímých a 33 milionů v nepřímých akciích.

Druhou koupí, jak informuje Business Insider, byla akvizice Vergence Labs, jejichž hlavním produktem je Epiphany Eyewear – brýle s integrovanou kamerou a cenovkou 299 dolarů za 8GB verzi, které umí jednoduše nahrát video a pak ho odeslat na jakýkoliv server. Snapchat za ně zaplatil 11 milionů dolarů v hotovosti a 4 miliony dolarů jako 24měsíční pracovní kontrakt pro další práci na produktu.

bg00-index-1