Snový koncert roku. Ed Sheeran se po pěti letech vrací do Česka s největšími hity

Jeden z nejvlivnějších zpěváků současnosti přijede příští rok v létě do Hradce Králové v rámci své The Mathematics Tour.

Filip HouskaFilip Houska

Britský zpěvák Ed Sheeran bude opět v Česku

0Zobrazit komentáře

Ed Sheeran je při chuti koncertovat – a pocítí to i Česko. Britský zpěvák, který s každou svou deskou okupuje přední místa hudebních žebříčků po celém světě, se po pěti letech vrátí a jednou ze zastávek jeho oznámeného turné bude i Hradec Králové, kde odehraje jak své největší hity, tak aktuální pecky z nejnovějších desek Subtract a Autumn Variations. Nechybělo však moc a svou kariéru pověsil na hřebík.

Naposledy Ed Sheeran vystoupil v Česku v roce 2019, a to rovnou dvakrát v pražských Letňanech. Na autora megahitů jako Shape of You, Thinking Out Loud nebo Perfect, které mají jen na YouTube dohromady přes třináct miliard zhlédnutí, se tehdy přišlo podívat na 140 tisíc lidí.

Na tyto koncerty už brzy naváže dalším velkým vystoupením. Ne však v hlavním městě, ale v Hradci Králové, kam Ed Sheeran zamíří příští rok, konkrétně v sobotu 27. července v rámci evropské části turné The Mathematics Tour, jež započalo v dubnu loňského roku a řadí se k těm největším, jaká probíhají. Královehradeckou show odehraje pod otevřeným nebem.

„Mám obrovskou radost, že můžeme uspořádat koncert takové osobnosti, jakou je Ed Sheeran. To, že si pro svou show v Česku vybral Park 360, kde je domovem i náš festival Rock for People, je pro nás čest a přelomový milník,“ uvádí za spolupořádající agenturu Ameba Production Michal Thomes a zároveň prozrazuje, na jakém místě se koncert uskuteční.

Ed Sheeran v květnu vydal poměrně depresivně laděnou desku Subtract, se kterou završil šňůru projektů pojmenovaných po matematických znaménkách – a podle očekávání se s ní opět dostal na první příčky hudebních žebříčků. Stejně tak jako s albem Autumn Variations, které mu vyšlo minulý měsíc. Na obou dílech spolupracoval s Aaronem Dessnerem ze skupiny The National.

Diváky ale v Hradci Králové neochudí ani o největší hity, díky nimž je považován za jednoho z nejvlivnějších interpretů současnosti. O tom svědčí nejen obrovský following na sociálních sítích včetně Spotify, ale také právě pravidelně vyprodané koncerty. Ostatně letos na stadionu MetLife v americkém New Jersey zajistil největší jednodenní návštěvnost koncertu ve Spojených státech vůbec.

Letos v květnu však zároveň Sheeran v reakci na soudní spor, v němž byl žalován za údajné porušení autorských práv u jedné konkrétní skladby, prohlásil, že „by skončil s hudbou“. Soud ale nakonec vyhrál, a konec jeho hudební kariéry proto nenastal.

Prodej vstupenek na českou zastávku jeho aktuálního turné se spustí ve čtvrtek 26. října v 10.00 u prodejců GoOut, Ticketportal a Eventim.de. Součástí zakoupeného lístku má být i vstup do tematické zóny pro fanoušky v těsné blízkosti samotného koncertu, kde se budou konat doprovodné hudební i nehudební aktivity.