Sportisimo zažilo rekordní rok, kdy utržilo 11 miliard, a teď má nového šéfa. Přichází z Tchiba

Do čela největší tuzemského řetězce se sportovním vybavením přichází Richard Hodul. Nahrazuje Pavla Vajskebra, který zůstává akcionářem.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

hodul-sportisimo1

Foto: Sportisimo

Richard Hodul, nový šéf tuzemského řetězce Sportisimo

0Zobrazit komentáře

Pod vedením Pavla Vajskebra se stal ze Sportisima velký byznys, který v loňském roce vygeneroval v tržbách 11 miliard korun. Největší tuzemský řetězec se sportovním a outdoor vybavením už ale od října vede nový šéf. Do Sportisima nastoupil Richard Hodul, který působil přes dvacet let v jiné velké firmě, která však neprodávala sportovní potřeby, ale kávu a také řadu dalších produktů. Působil v Tchibu, kde šéfoval několika zemím, což se mu bude hodit také ve Sportisimu.

Odcházející Pavel Vajskebr opouští exekutivní pozice ve Sportisimu po šesti letech a také s vizitkou, že v posledním fiskálním roce končícím letos v březnu firma pod jeho vedením dosáhla na zmíněné rekordní tržby. Vedoucí post opouští z osobních důvodů, nicméně i nadále zůstane pětiprocentním akcionářem a bude také působit v dozorčí radě. Většinovým majitelem Sportisima zůstává slovenský miliardář a bývalý partner Penty Martin Kúšik, pětina pak patří původním vietnamským spoluzakladatelům, kteří v Česku základy Sportisima položili už v roce 2000.

Dnes je ze Sportisima sportovní jednička na trhu. Jen v Česku má 110 prodejen, celkově 211, protože působí také na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku. Navíc stále více šlape také do prodejů na internetu a e-shop provozuje rovněž v Polsku, Německu, Rakousku nebo Chorvatsku. Pavel Vasjkebr přitom v loňském rozhovoru pro CzechCrunch popisoval, že ambice firmy je dobývat i další trhy směrem na jihovýchod od České republiky.

S byznysem v zahraničí má zkušenosti také nový šéf Sportisima. Richard Hodul působil ve společnosti Tchibo, která začínala jako prodejce kávy, ale dnes už nabízí také módu, nábytek nebo různou techniku, na různých pozicích dvaadvacet let. Naposledy z pozice generálního ředitele regionu střední a východní Evropy dohlížel na aktivity Tchiba v Česku, Polsku, na Slovensku, v Maďarsku a Pobaltí. Sportisimo na něj ukázalo po půlročním hledání.

„Prostředí, ve kterém jsem pracoval a profesně rostl, bylo autentickou a silnou omnichannel kulturou, kde se úspěšně spojila důsledná orientace na zákazníka napříč celou firmou, vysoká výkonnost a velmi příjemná a přátelská atmosféra, místo, kde lidé denně rádi vyhrávají. Proto jsem opravdu poctěn a potěšen, že mi byla svěřena důvěra, abych ve Sportisimu realizoval podobnou vizi a zároveň přispěl k jeho dalšímu ziskovému růstu,“ říká k nové misi Richard Hodul.