Svoboda & Williams vstupuje na Slovensko. Podívejte se na první luxusní nemovitosti, které tam nabídne

Peter BrejčákPeter Brejčák

sumavska

Prémiová značka na trhu nemovitostí Svoboda & Williams expanduje na Slovensko

Ceny nemovitostí rostou, zejména v hlavním městě a jeho okolí. Úrokové sazby klesají a poptávka po bydlení převyšuje nabídku. Fakta, která platí v České republice a Praze, velmi dobře znají a pociťují i v sousedním Slovensku. Trend pochopitelně registrují nejen obyvatelé, ale i firmy z oboru včetně jedné z nejznámějších českých realitek Svoboda & Williams.

Právě Svoboda & Williams se od svého založení před téměř dvaceti lety zaměřuje na segment prémiových nemovitostí a Slovensko je pro ni nyní atraktivní příležitostí.

„V posledních letech se na nás často obraceli investoři, v mnohých případech ze Slovenska, s nimiž spolupracujeme v České republice, s požadavkem, abychom svou působnost rozšířili i na slovenský trh,“ říká Prokop Svoboda, který kancelář spoluzakládal s Marion Williams.

Jak v České republice, tak i na Slovensku totiž probíhá realitní boom podpořený nízkými úrokovými sazbami hypoték a ceny nemovitostí překonávají svá maxima. „Za deset let je na trhu největší nedostatek bytů. Za poslední dva roky vidíme postupný přepad nabídky u novostaveb o více než polovinu,“ cituje slovenský týdeník Trend analytika Rudolfa Bruchánika ze společnosti Bencont Investments.

svoboda-williams_tym

Tým stojící za realitní kanceláří Svoboda & Williams

Ceny bytů podle něj u novostaveb v Bratislavě meziročně rostly o 12,4 procenta, což však ve srovnání s přibližně 25procentním růstem v Praze pořád není tak dramatické. I tak nové projekty ve slovenském hlavním městě překonávají „magické hranice“.

Kromě samotné značky Svoboda & Williams, zaměřené na prémiové nemovitosti, přináší realitní společnost na slovenský trh také značku Feelhome, pod níž nabízí byty a rodinné domy nižšího a středního cenového segmentu. Provoz značky byl zahájen v říjnu a nachází se v největším rezidenčním projektu na Slovensku, nové čtvrti Slnečnice.

Ty nejprestižnější nemovitosti i na slovenském trhu však zaštítí značka realitní sítě Christie’s International Real Estate, se kterou je Svoboda & Williams od roku 2017 v exkluzivním partnerství. „Právě licence od Christie’s se stala bezprostředním impulzem pro naši expanzi,“ vysvětluje Svoboda.

Svoboda & Williams

Svoboda & Williams na slovenský trh expanduje i se značkou Feelhome

Díky spolupráci s realitní sítí, jež je vlastnicky propojena s legendární aukční síní, nabídne Svoboda & Williams slovenským majitelům prémiových nemovitostí možnost představit je v kontextu značky s mezinárodním renomé – a oslovit tak investory po celém světě.

„Slovenským kupujícím pak přinášíme snadný přístup k luxusním nemovitostem v nejžádanějších světových lokalitách,“ dodává Svoboda. Slovenskou pobočku realitní sítě povede David Martan s více než patnáctiletými zkušenostmi z tamního realitního trhu.

Podívejte se na některé z luxusních nemovitostí, které Svoboda & Williams na Slovensku nabízí:

Svoboda & Williams

Jeden nabízených bytů v nabídce nabízí terasu se zahradou

Svoboda & Williams

Interiér z nabízených bytů v Bratislavě společností Svoboda & Williams

Svoboda & Williams

Byt v bratislavském Starém městě nabízí úchvatný výlhed na tamní hrad

Svoboda & Williams

Luxusní provedení obývacího pokoje s výhledem na bratislavský hrad

Kompletní nabídku slovenských nemovitostí si můžete prohlédnout přímo na stránkách Svoboda & Williams.