Tajemný konkurent Tesly zveřejnil první reklamu na svůj přelomový elektromobil!

Michal BenatzkyMichal Benatzky

faraday
0Zobrazit komentáře

Spekulacemi opředený startup Faraday Future, který má ohledně rozvíjejícího se trhu s elektrickými vozidly velmi ambiciózní plány, zveřejnil své první video. I když lze ze samotného automobilu vidět pouze stín, z kterého toho mnoho nevyčteme, video alespoň naznačuje, jak má tato začínající automobilka v plánu vyřešit koncept vlastnictví. Auta Faraday Future si totiž pravděpodobně nebudeme pořizovat tak, jak jsme byli doposud zvyklí.

„Co kdyby všechna ta zaparkovaná auta vedla zajímavější životy? Co kdybyste auto přímo nevlastnili, ale používali ho pouze v případě potřeby?“ Ptá se hlas v reklamě.

uber-h

Přečtěte si takéJak se Uberu dařilo tento rok v Praze?Jak se Uberu dařilo tento rok v Praze?

Tato věta v podstatě naznačuje, že Faraday Future by se rád ubral směrem sdíleného vlastnictví aut, ta by tak byla mnohem více využívaná, což samozřejmě povede k ekologičtějšímu provozu, ale také k uvolnění zatížených měst. Video končí záběrem na stín elektroautomobilu, jehož koncept by měl být představen počátkem příštího roku.

„Věříme, že příští generace bude také vyžadovat novou generaci automobilů. Protože budoucnost závisí na tom, jak se k ní dostaneme.“ Slyšíme na konci videa spolu se záběrem na tajemný stín.

Hodně se spekuluje i o možnosti, že Faraday Future začne produkovat také autonomní vozidlo. Je tedy dost možné, že v budoucnosti nejenže nebudeme auto vlastnit, ale nebudeme ho ani řídit. Na těchto technologiích ale ostatně pracuje mnoho společností, kromě tradičních automobilek například také Google..

Veřejným tajemstvím už se také stalo, že průnik do světa automobilismu chystá i Apple. Co ale dělá nováčka Faraday Future oproti zavedené konkurenci jiným, je právě unikátní koncept vlastnictví. Na jeho detailnější vysvětlení si však ještě budeme muset nějaký čas počkat.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym