Takto bude vypadat kontroverzní smartphone, který se má prodávat za necelých 100 korun

Jakub KotisJakub Kotis

smart100
0Zobrazit komentáře

Na počátku tohoto roku oznámila společnost Ringing Bell nový chytrý telefon, Freedom 251, který je určen pouze pro indický trh. Nebylo by na tom nic neobvyklého, kdyby ovšem nebyla prodejní cena pouhé 4 dolary, tedy necelých 100 Kč. Tato novinka ztratila mírně na důvěryhodnosti nejen díky oznámené ceně, ale také kvůli rozdílné podobě přístroje v reklamě a na oficiálním webu společnosti, kde oznámený telefon vypadal spíše jako jejich předchozí model, Smart 101.

Navzdory všem negativním předpokladům, společnost stále tvrdí, že telefon vydá a první kusy by měly odejít zákazníkům 30. června 2016. Freedom 251 se pyšní 4palcovým displejem a 8MP zadním fotoaparátem. Nechybí ani 3,2MP přední fotoaparát, 1800mAh baterie, podpora dvou SIM a 8GB uložiště. Celý stroj pohání 1,3 GHz čtyřjádrový procesor a 1GB RAM, což je dostatek pro připravený Android 5.1.

eleanor-can-give-passengers-information-about-their-trip-and-upcoming-appointments-for-the-day

Přečtěte si takéToto je představa Rolls Royce o autonomním vozidle budoucnostiToto je představa Rolls Royce o autonomním vozidle budoucnosti

Tento pravděpodobně nejlevnější telefon na světě vzbudil rozruch v indické mobilní asociaci, která svým lobbováním přiměla indickou vládu k tomu, aby zjistila, jak je možné telefon za takovou cenu vůbec vydat. V případě, že nebude přístroj opravdu populární, nevydělá na něm Ringing Bell ani korunu.

indianexpress

CEO firmy, Mohit Goel, přiznal, že na každém zařízení ztrácí přibližně 2,2 dolarů, tedy asi 54 korun. Nicméně je šťastný, že se mu díky Freedom 251 splnil sen o propojení chudší části indické populace, což je jeden z bodů projektu Digitální Indie.

freedom_251

Foto: Indian Express, Ringing Bell Presskit