Takto vypadá jedna z velmi pravděpodobných podob chystaného iPhonu 8

redakceredakce

iphone8a

Konceptů toho, jak by mohla vypadat nádcházející generace iPhonu už tu bylo mnoho, většina z nich se samozřejmě zakládá na nějakých domněnkách nebo „vymodlených“ parametrech možného telefonu – je ale třeba si uvědomit, že Apple na to jde se změnami postupně a v rámci vývoje zkouší mnoho možných verzí až do finální fáze.

Určitým způsobem lze vycházet z podaných patentů, které se dostávají do schvalování a jsou veřejně dostupné. Jeden takový nákres se podařilo získat Stevu Hemmerstofferovi (@OnLeaks), který z něho vytvořil fyzický prototyp. Na něm je patrné, že by i menší verze iPhonu 8 měla mít dvě čočky fotoaparátu na zadní straně a zepředu naopak ztratit fyzické home tlačítko.

bezos-final-0404

Přečtěte si takéAmazon začíná nasazovat roboty do řetězce Whole Foods Market, který koupil za 13,7 miliard

Samotná ztráta fyzického tlačítka je v diskuzích již několik let u každého chystaného iPhonu, jelikož konkurence, především u Samsungu, s takovou konstrukcí pracuje již dlouhodobě. Otázkou vždy bylo, jak by Apple přistupoval k čtení otisků prstů – to by ovšem mohla zastoupit technologie, se kterou společnost momentálně experimentuje a která umožňuje odemčení telefonu za pomocí 3D skenu obličeje a porovnávání rysů tváře s uživatelem telefonu.

Druhou variantou je čtečka otisků na zadní straně iPhonu nebo přímo ve spodní části displeje. I přes svoji větší velikost displeje by si mohl iPhonu 8 ztrátou fyzického tlačítka polepšit na celkové využitelné ploše, ale přitom si zachovat velikost telefonu někde mezi iPhonem 7 Plus a iPhonem 7. A upřímně, tato podoba již oproti všem dosavadním smysl dává.

iphone8
iphone8b
ippat