Takto vypadá jedna z velmi pravděpodobných podob chystaného iPhonu 8

redakceredakce

iphone8a
0Zobrazit komentáře

Konceptů toho, jak by mohla vypadat nádcházející generace iPhonu už tu bylo mnoho, většina z nich se samozřejmě zakládá na nějakých domněnkách nebo „vymodlených“ parametrech možného telefonu – je ale třeba si uvědomit, že Apple na to jde se změnami postupně a v rámci vývoje zkouší mnoho možných verzí až do finální fáze.

Určitým způsobem lze vycházet z podaných patentů, které se dostávají do schvalování a jsou veřejně dostupné. Jeden takový nákres se podařilo získat Stevu Hemmerstofferovi (@OnLeaks), který z něho vytvořil fyzický prototyp. Na něm je patrné, že by i menší verze iPhonu 8 měla mít dvě čočky fotoaparátu na zadní straně a zepředu naopak ztratit fyzické home tlačítko.

bezos-final-0404

Přečtěte si takéAmazon začíná nasazovat roboty do řetězce Whole Foods Market, který koupil za 13,7 miliardAmazon začíná nasazovat roboty do řetězce Whole Foods Market, který koupil za 13,7 miliard

Samotná ztráta fyzického tlačítka je v diskuzích již několik let u každého chystaného iPhonu, jelikož konkurence, především u Samsungu, s takovou konstrukcí pracuje již dlouhodobě. Otázkou vždy bylo, jak by Apple přistupoval k čtení otisků prstů – to by ovšem mohla zastoupit technologie, se kterou společnost momentálně experimentuje a která umožňuje odemčení telefonu za pomocí 3D skenu obličeje a porovnávání rysů tváře s uživatelem telefonu.

Druhou variantou je čtečka otisků na zadní straně iPhonu nebo přímo ve spodní části displeje. I přes svoji větší velikost displeje by si mohl iPhonu 8 ztrátou fyzického tlačítka polepšit na celkové využitelné ploše, ale přitom si zachovat velikost telefonu někde mezi iPhonem 7 Plus a iPhonem 7. A upřímně, tato podoba již oproti všem dosavadním smysl dává.

iphone8
iphone8b
ippat

Diskuze (0)

Novinka

Anonym