Tesla v Praze otevřela svůj první český servis. Majitelé elektromobilů Tesla už nemusí za hranice

tesla-service2

Vlastnit automobil Tesla v tuzemsku přinášelo majitelům jednu výraznou nepříjemnost, a to nutnost jezdit kvůli servisu do zahraničí, protože Tesla v Čechách své servisní zastoupení až doposud neměla. To se však ode dneška mění. Čeští majitelé vozů Tesla od automobilky obdrželi informační e-mail, ve kterém se dozvěděli, že se servis Tesly konečně otevřel. Technici v něm začnou naplno fungovat od příštího týdne.

Původním plánem bylo otevřít servis dříve, mluvilo se o únoru či březnu, protože již v lednu mělo být vše přichystáno a Tesla čekala jen na ty dostatečně kvalifikované uchazeče na pozice, které s novým servisním střediskem vznikly. Ty se zřejmě podařilo nalézt až nyní, a proto Tesla mohla dnes své oficiální servisní středisko konečně otevřít. I přesto má stále vypsanou minimálně jednu volnou pracovní pozici. Do Prahy hledá poradce pro náhradní díly

advantage-cars

Tesla bude mít servis vedle showroomu Advantage Cars v pražských Vysočanech

Nové servisní středisko najdete v Praze 9 ve Vysočanech v ulici Freyova 980/10, hned u showroomu společnosti Advantage Cars. Servisovat bude možné Model S, Model X, Model 3 a v budoucnu také plánovanou novinku Model Y. Servisní středisko bude otevřené od pondělí do pátku, v čase od 8.00 do 17.30. Ale pozor, jedná se pouze o servisní středisko, nikoliv o showroom. O otevření showroomu, kde by byly k prohlédnutí i nové vozy, se sice v nedávné době spekulovalo, ale Tesla jej prozatím v Čechách neplánuje.

Pokud se budete chtít na elektromobily značky Tesla podívat, vyzkoušet a popřípadě jej i objednat, musíte k některému ze soukromých obchodníků, popřípadě do nejbližšího oficiálního showroomu Tesly, který naleznete například ve Vídni. V Rakousku dokonce mají zaměstnance specializujícího se na české zákazníky, který vám vše rád ukáže a vysvětlí v českém jazyce. K dispozici nicméně mají Tesly i přímo ve zmíněných Advantage Cars, kde se na luxusní vozy specializují.

anytime-carsharing-praha2

Přečtěte si takéV Praze se objevilo prvních 100 hybridních Toyot. Italský carsharing Anytime cílí na desítky tisíc uživatelů

Čeští majitelé vozů Tesla, kterých je v České republice podle neoficiálních odhadů několik stovek, tak již nemusí putovat do nejbližších měst v zahraničí, jako je Linec, Mnichov, Berlín nebo Vídeň. Nový servis mají doslova za humny. Důvodem, proč se Tesla rozhodla servisní středisko otevřít, je mimo jiné i zahájení prodejů svého nejdostupnějšího elektromobilu Tesla Model 3 v Evropě, jehož cena startuje na 44 500 eurech (přibližně 1 140 000 korun).  Pro české zájemce by se již brzy měl otevřít i český konfigurátor, díky kterému bude možné objednávat kompletní modelovou paletu vozů Tesla i v Česku.

modely3

Foto: Tesla

Tesla Model Y