Tři miliardy do Pražské tržnice, Chorvatsko vlakem za pár stovek a Tomáš Čupr končí jako šéf Rohlik.cz. Přečtěte si zprávy týdne

cupr-trz
0Zobrazit komentáře

Máme za sebou další týden, ve kterém se toho hodně událo. Cestování se díky otevírání hranic pomalu vrací, na západě se situace s protesty a rabováním mírně uklidnila a akciový trh pokračuje v silném růstu i přes problémy. Také v Česku ale došlo k několika důležitým situacím – od změn v nejužším vedení online supermarketu Rohlik.cz přes několik startupových investic v desítkách milionů korun až po další chystanou proměnu hlavního města.

Chcete se je každou neděli ráno dozvědět jako první?

***

? Tomáš Čupr končí jako CEO českého Rohlíku: Největší online supermarket v Česku se postupně prodírá i za hranice a hlásí velké změny ve vedení. Zatímco v Česku střídá zakladatele a bývalého šéfa Tomáše Čupra nový CEO, sám Čupr se bude soustředit na mezinárodní expanzi a strategii.

? Šperky ze 100% recyklovaného stříbra a zlata: Pandora, jakožto největší producent šperků na světě, co do počtu vyrobených kusů, se přepíná do ekologičtějšího módu. Celých 100 procent šperků bude do roku 2025 vyrábět z recyklovaného stříbra a zlata. Jedním ze zdrojů bude stará elektronika.

? Warner Music boduje na burze: Hudební obr Warner Music vstoupil na burzu a úpisem akcií získal více než 1,9 miliardy dolarů. Cena akcií postupně narostla až na více než 29 dolarů. Tento týden se dařilo na akciovém trhu také Facebooku nebo americkému retailerovi Target.

?? Jedna z největších herních firem v Česku zůstává naše: V průběhu týdne obletěly internet zprávy o tom, že čínský Tencent kupuje za 6,2 miliardy korun většinu v českém herním studiu Bohemia Interactive. Studio to popřelo a po rekordních loňských příjmech se pomalu připravuje ke vstupu na burzu.

Slack ohlašuje finanční výsledky: Čekalo se, že nástroje na dálku zažijí v posledních měsících boom. Počet uživatelů rostl i Slacku, ale v příjmech se to příliš nepromítlo. Za poslední čtvrtletí utržil 201 milionů dolarů. Je to sice více, než se předpokládalo, ale investoři čekali lepší výsledky a akcie Slacku proto spadly o více než 10 procent.

Legendární herní série Command & Conquer je zpět: Před 25 lety spatřila poprvé světlo světa herní série Command & Conquer. Legendární strategie se nyní vrací v remasterované verzi, včetně nových záběrů hlavního představitele videosekvencí. Nechybí ani 4K grafika a vylepšená hratelnost.

***

Praha chce do zchátralé Pražské tržnice nalít až tři miliardy a přetvořit ji v kulturní centrum západního střihu

trznice

Foto: CMC Architects

Dominantou nové Pražské tržnice má být Malé náměstí

V chátrající Pražské tržnici se skrývá obrovský potenciál, který se Praha konečně rozhodla vytěžit. Za několik miliard korun ji chce přetvořit v kulturní centrum západního střihu.

***

Jak se na dálku řeší investice do startupů nebo filmové efekty? Podívejte se na konferenci CzechCrunch Onlajn

onlajn-2

Foto: CzechCrunch

Jedním z hostů druhé konference CzechCrunch Onlajn byl i Petr Mára

Další virtuální konference CzechCrunch Onlajn je za námi! Petr Mára, Jan Řežáb, Michal Mička, Zdeněk Cendra nebo Andrej Kiska rozebírali, jak teď bojují s produktivitou a jak jejich byznys proměnila práce na dálku. Podívejte se na kompletní záznam. ?

***

Na Jadran za pár stovek a 15 hodin. RegioJet prozradil, kdy a za kolik budou vyjíždět jeho vlaky do Chorvatska

regiojet-vl

Foto: RegioJet

Jeden z vlaků RegioJet ve Vídni

Na Jadran za pár stovek a v pohodlí vlakového kupé či lůžkového vozu. RegioJet představil své přímé spoje do Chorvatska, které budou moci Češi vyměnit za cestu autem.

***

Města zelenají. Největší zelenou fasádu Evropy tvoří v centru Düsseldorfu 8 kilometrů habrů

ingenhoven_architect_5

Foto: Ingenhoven Architects

Kö-Bogen II se pyšní největší zelenou fasádou v Evropě

Pořádnou porci zeleně můžete dostat i do centra města, kde byste čekali spíše šedý beton. V Düsseldorfu postavili budovu, která je osázená 30 tisíci keřů a je tak největší zelenou fasádou Evropy.

***

Větší tabu než sex. Investicím Češi nerozumí a neumí o nich mluvit, říká Jan Hlavsa z Fondee

hlavsa-fondee

Foto: Fondee

Jan Hlavsa, spoluzakladatel Fondee

„Studenti se sice stihnou probrat všemi generacemi spisovatelů, ale nikdo jim neřekne, co jsou akcie.” Spoluzakladatel startupu Fondee Jan Hlavsa se zamýšlí nad tím, proč Češi neumí správně investovat.

***

Měníme trh s tvorbou videoobsahu, říká šéf česko-slovenského startupu Cinnamon. Na svou misi získal už 60 milionů korun

roberttarabcak

Zakladatel a šéf startupu Cinnamon Róbert Tarabčák

Z česko-slovenských vod se vynořuje další nadějný startup. Cinnamon chce změnit způsob, jakým se tvoří videa a jak se na nich vydělává, a získává na to velkou investici.

***

Česká fotbalová investice. Jakub Jankto a J&T posílají 14 milionů korun do startupu Live Penalty

pavelkacerle

Foto: CzechCrunch

Spoluzakladatel a šéf startupu Live Penalty Pavel Kacerle

V Česku se zrodila velká fotbalová investice. Do startupu Live Penalty Pavla Kacerleho posílají 14 milionů korun reprezentační fotbalista Jakub Jankto a J&T Ventures.

***

Válka pohonů může začít. Automobilka Nikola vstoupila na burzu a chce rozjet vodíkovou revoluci v nákladní dopravě

nikola_tre_5

Foto: Nikola

Nikola míří do nové éry vodíkové budoucnosti

Tahače na vodíkový pohon se mohou stát budoucností a ambiciózní automobilka Nikola tomu jde naproti. Vstupuje proto na burzu a chystá zažehnout revoluci nákladní dopravy.