Trojnásobný růst za jeden rok. České vývojářské studio Cleevio překonalo vlastní očekávání a utržilo přes sto milionů

Peter BrejčákPeter Brejčák

cleevio-1

Foto: Cleevio

Šéf Cleevia David Bezděka a jeho zakladatelé Lukáš Stibor, Miroslav Chmelka a Jan Částek

0Zobrazit komentáře

České vývojářské studio Cleevio vzniklo v roce 2007, pořádný nárůst poptávky po digitalizačních řešeních ale zažívá hlavně v posledních letech. Pod vedením ředitele Davida Bezděky loni navýšilo obrat na 109 milionů korun, což je téměř trojnásobek oproti roku předtím. Pět let zpátky se přitom tržby firmy pohybovaly na úrovni deset milionů korun.

Studio tak za loňský rok výrazně překonalo i své původní plány, když očekávalo obrat ve výši 76 milionů korun. Ruku v ruce s posilováním byznysu a získáním nových klientů jako Pilulka, GoPay nebo CNC roste také počet zaměstnanců Cleevia, loni jich v týmu přibylo celkem sedmdesát. S tím souvisí i přerod z malé na střední firmu a vybudování vyššího managementu.

„Pro rok 2022 máme jako prioritu úspěšné dokončení reorganizace firmy, chceme prohlubovat partnerství s našimi klienty, pokračovat v dodávání perfektních služeb a produktů a také budovat novou blockchainovou divizi,“ popisuje David Bezděka s odkazem na nově vzniklé oddělení Cleev.io, do jehož rozvoje firma investuje čtyři miliony korun a plánuje nabírat dvě desítky lidí.

Společnost i tímto krokem pokračuje v rozšiřování nabídky svých služeb, které zahrnují všechny fáze vzniku aplikací od prvotní myšlenky přes koncept, UX, UI, vývoj, testování až po dev ops. „Z malinké agentury jsme vyrostli do současné podoby plnohodnotného partnera na poli digitálních produktů,“ zhodnotil nedávno pro CzechCrunch Bezděka.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Cleevio zakládala trojice Lukáš Stibor, Miroslav Chmelka a Jan Částek, kteří ve firmě drží majoritní podíl a jejich role se s nástupem Davida Bezděky do pozice ředitele v roce 2017 přesunula do oblasti poradenství a strategického plánování. Společně s novým šéfem se studio přetransformovalo z vývoje vlastních produktů na zakázkový vývoj.

V průběhu let spolupracovalo na vývoji několika známých služeb jako HoppyGo či aplikaci Mezi námi pro Zásilkovnu. Jako technologický partner se nyní podílí na projektu Driverama pro výkup a prodej ojetých automobilů, aplikaci s ekologickými kryptoměnami CO2IN nebo americké službě pro správu digitálního dědictví GoodTrust.

CzechCrunch Jobs