Tržby finanční skupiny Partners překročily 4 miliardy. Nejlépe se dařilo životní pojišťovně Simplea

V rámci skupiny Partners se dařilo nemovitostem, pojišťovnictví, investicím i mediím. Pokulhávaly jen hypotéky, na které se chce skupina letos zaměřit.

borkovec

Foto: Partners

Petr Borkovec, spoluzakladatel a generální ředitel skupiny Partners

0Zobrazit komentáře

Loňské tržby společností v rámci finanční skupiny Partners se podle neauditovaných výsledků přiblíží 4,1 miliardy korun. Skupina tak meziročně zaznamenala růst o 17 procent. Novinářům to dnes řekl její ředitel Petr Borkovec, který dodal, že kromě hypoték rostly všechny segmenty. Loni finanční skupina také po dlouhé době příprav oficiálně získala bankovní licenci České národní banky a v březnu pro veřejnost spustí Partners Banku.

Tržby samotné finančněporadenské společnosti Partners podle předběžných odhadů překonají 2,4 miliardy korun, což znamená meziroční růst 4,3 procenta. Tržby zbytku skupiny vzrostly o 40 procent na více než 1,7 miliardy korun.

Nejlépe se podle skupiny obratově dařilo životní pojišťovně Simplea, která meziročně rostla o 35 procent na 890 milionů korun a aktuálně sjednala první smlouvy v Polsku. Obrat investiční společnosti Partners Invest, která klientům spravuje přes 16 miliard korun, stoupl o 43 procent na 170 milionů korun.

Nemovitostní fond Trigea spravuje více než 7,5 miliardy korun a zvýšil svůj obrat na 150 milionů korun, což znamená meziroční růst o 24 procent. Penzijní společnost Rentea očekává obrat 83 milionů korun, růst o 258 procent a první ziskový rok po dvou a půl letech letech od založení. Vydavatelství NextPage Media rostlo o 18 procent na 48 milionů korun a slovenská poradenská část stoupla meziročně o 28 procent na 90 milionů korun.

David Marek

Přečtěte si takéDavid Marek: S prezidentem pomůžeme vládě najít vizi pro ČeskoPomůžeme vládě najít vizi. Ale nesmí u toho chybět Babiš, říká prezidentův poradce David Marek

Odhad kumulativního hrubého zisku skupiny za rok 2023 se pak pohybuje okolo 450 milionů korun. „Tento zisk použijeme na další investice, posílení kapitálu našich společností a dokončení nového poradenského systému. V roce 2024 očekáváme další rychlý růst ve všech částech finanční skupiny. Tahounem bude pozitivnější ekonomické prostředí, nižší úrokové sazby v ekonomice a spuštění Partners Banky,“ uvedl Borkovec.

Hnacím motorem loňského růstu byly podle něj pojištění a investice. Velký posun zaznamenalo neživotní pojištění, které na provizním obratu předstihlo podíl hypoték. „V jednorázových investicích jsme zprostředkovali rekordních 13 miliard, což je o 52 procent víc než před rokem,“ dodal Borkovec. Naopak hypotéky nadále klesaly. Celkem Partners zprostředkovala úvěry za 14 miliard korun, šlo tak o meziroční snížení o 22 procent.

Od dubna 2024 Partners zahájí podle Borkovce strategickou spolupráci s hypotečním specialistou Gepard Finance s cílem společně vytvořit jedničku ve zprostředkovávání hypotečních úvěrů. Společnosti mají pro rok 2024 v plánu obrat hypoték 30 miliard korun, dohromady budou mít 1 850 hypotečních zprostředkovatelů (Partners 1 500, Gepard 350) a 250 franšízových poboček (170 Partners a 80 Gepard). Firmy budou i nadále fungovat pod svým dosavadním vedením i pod vlastními marketingovými brandy.

Do finanční skupiny Partners patří projekty Partners investiční společnost, penzijní společnost Rentea, pojišťovna Simplea, nemovitostní fond Trigea, který na sklonku loňského roku koupil od společnosti Atrium Pankrác obchodní centrum Arkády Pankrác, jehož cenu agentura Bloomberg odhadla na 6,4 miliardy korun. Součástí portfolia skupiny je také mediální společnost NextPage Media, která provozuje například weby Peníze.cz a Finmag.cz nebo časopis Heroine.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym