Tvrdý boj o přežití nového života v krásné dystopii. Třetí řada Westworldu od HBO má nový epický trailer

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

dolores

Foto: HBO/YouTube

Dolores bude ve třetí řadě Westworldu usilovat o přežití nového typu života

0Zobrazit komentáře

HBO bylo v posledních letech spojováno hlavně s Hrou o trůny až do takové míry, že někteří zapomínali na širokou nabídku dalších, neméně zajímavých seriálů. Mezi ty patří také Westworld, jehož první řada prestižní televizi zajistila nejúspěšnější debut v historii. Další se pro dostatečný čas na napsání scénáře a kvůli náročnosti produkce objevují co druhý rok. Nyní přišel čas na hlavní trailer před samotnou premiérou naplánovanou na 15. března.

Vysokorozpočtové dystopické sci-fi o povstání umělé inteligence vůči svým stvořitelům si zakládá na extrémně komplikovaném vyprávění. Od diváků vyžaduje maximální pozornost, kterou odměňuje chytrými zvraty, emočně silným vývojem postav a komplexním zkoumáním otázky, co to znamená být člověkem.

To vše se odehrává v epickém prostředí tisknutých tkání, technicky dokonalých mozků a zábavního parku doslova přivádějícího k životu divoký západ. Sem se v první řadě mohli bohatí vydat naplnit své nejtajnější fantazie, kdežto ve druhé je začali bez rukojmích naplňovat roboti – tedy, přesněji řečeno, umělí dokonalí lidé.

Třetí řada Westworldu se na divokém západě nejspíš odehrávat nebude. Od začátku seriálu některé postavy krypticky hovořily o „pravém“ smyslu existence zařízení, které se jako zábavní park jevilo pouze návštěvníkům. V několika dílech druhé řady byl tento smysl částečně odhalen, až letos bychom se ale konečně mohli dovědět, kam vlastně vše směřuje.

Teaser zveřejněný letos v lednu nenabídl žádné záběry ze seriálu, časovou osou zásadních událostí budoucnosti a charismatickým hlasem Vincenta Cassela si nicméně zajistil patřičnou osudovost. V roce 2058, kdy se hlavní děj odehrává, nastává zvrat v dějinách, který všechny předchozí proměny fungování světa zcela pohltí.

Labyrint, Dveře, Nový svět

Každá ze tří řad Westworldu má vlastní název – Labyrint, Dveře a nyní Nový svět. Nyní zveřejněný trailer neprozrazuje příliš mnoho detailů, je z něj ale jasné, že v pro ně novém světě se ocitnou diváci, známí hrdinové i lidé přesvědčení o vlastním porozumění své realitě. Co nikdo z nich nečekal, je zrození nové formy života s cílem zajistit svobodu sobě a sobě podobným. Bez dlouhých promluv, bez složitých strategií, bez rukojmích.

Kromě většiny hlavních postav z předchozího děje se objeví také noví protagonisté a antagonisté – záleží, na kterou stranu se divák postaví. Vincent Cassel bude usilovat o zadržení revoluce s nepředvídatelnými důsledky, Aaron Paul se na ní jako Caleb bude naopak chtít podílet. Menší či větší role ztvární také Lena Waithe, Kid Cudi, Jefferson Mays, Marshawn Lynch, Tommy Flanagan a další.

První dvě sezóny Westworldu získaly dohromady 42 nominací na cenu Emmy, mezi jinými také v kategoriích speciálních efektů a produkčního designu. Z traileru je zřejmé, že ani nové díly by na televizních Oscarech neměly být opomenuty. Moderní architektura Singapuru zde bude doplněna ještě futurističtějším designem scénografů seriálu. 

westworld

Foto: HBO/YouTube

Třetí řada seriálu Westworld slibuje dystopické drama o přežití

Showrunner Jonathan Nolan tuto volbu popsal jako pokus o jiný pohled na dystopický svět. „Dystopie může ve světě vypadat krásně. Jen proto, že je svět uvnitř zkažený, neznamená, že to nemůže být překryto něčím hezkým,“ řekl na loňském Comic-Conu v San Diegu. Koně, prašné cesty a skály tak vystřídají velké skleněné plochy a složité geometrie mrakodrapů.

Umělí lidé do tohoto povrchně krásného světa bez ohlášení vtrhnou a rozpárají mu břicho.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym