Tvrdý boj o přežití nového života v krásné dystopii. Třetí řada Westworldu od HBO má nový epický trailer

Dolores bude ve třetí řadě Westworldu usilovat o přežití nového typu života

Foto: HBO/YouTube

HBO bylo v posledních letech spojováno hlavně s Hrou o trůny až do takové míry, že někteří zapomínali na širokou nabídku dalších, neméně zajímavých seriálů. Mezi ty patří také Westworld, jehož první řada prestižní televizi zajistila nejúspěšnější debut v historii. Další se pro dostatečný čas na napsání scénáře a kvůli náročnosti produkce objevují co druhý rok. Nyní přišel čas na hlavní trailer před samotnou premiérou naplánovanou na 15. března.

Vysokorozpočtové dystopické sci-fi o povstání umělé inteligence vůči svým stvořitelům si zakládá na extrémně komplikovaném vyprávění. Od diváků vyžaduje maximální pozornost, kterou odměňuje chytrými zvraty, emočně silným vývojem postav a komplexním zkoumáním otázky, co to znamená být člověkem.

To vše se odehrává v epickém prostředí tisknutých tkání, technicky dokonalých mozků a zábavního parku doslova přivádějícího k životu divoký západ. Sem se v první řadě mohli bohatí vydat naplnit své nejtajnější fantazie, kdežto ve druhé je začali bez rukojmích naplňovat roboti – tedy, přesněji řečeno, umělí dokonalí lidé.

Třetí řada Westworldu se na divokém západě nejspíš odehrávat nebude. Od začátku seriálu některé postavy krypticky hovořily o „pravém“ smyslu existence zařízení, které se jako zábavní park jevilo pouze návštěvníkům. V několika dílech druhé řady byl tento smysl částečně odhalen, až letos bychom se ale konečně mohli dovědět, kam vlastně vše směřuje.

Teaser zveřejněný letos v lednu nenabídl žádné záběry ze seriálu, časovou osou zásadních událostí budoucnosti a charismatickým hlasem Vincenta Cassela si nicméně zajistil patřičnou osudovost. V roce 2058, kdy se hlavní děj odehrává, nastává zvrat v dějinách, který všechny předchozí proměny fungování světa zcela pohltí.

Labyrint, Dveře, Nový svět

Každá ze tří řad Westworldu má vlastní název – Labyrint, Dveře a nyní Nový svět. Nyní zveřejněný trailer neprozrazuje příliš mnoho detailů, je z něj ale jasné, že v pro ně novém světě se ocitnou diváci, známí hrdinové i lidé přesvědčení o vlastním porozumění své realitě. Co nikdo z nich nečekal, je zrození nové formy života s cílem zajistit svobodu sobě a sobě podobným. Bez dlouhých promluv, bez složitých strategií, bez rukojmích.

Kromě většiny hlavních postav z předchozího děje se objeví také noví protagonisté a antagonisté – záleží, na kterou stranu se divák postaví. Vincent Cassel bude usilovat o zadržení revoluce s nepředvídatelnými důsledky, Aaron Paul se na ní jako Caleb bude naopak chtít podílet. Menší či větší role ztvární také Lena Waithe, Kid Cudi, Jefferson Mays, Marshawn Lynch, Tommy Flanagan a další.

První dvě sezóny Westworldu získaly dohromady 42 nominací na cenu Emmy, mezi jinými také v kategoriích speciálních efektů a produkčního designu. Z traileru je zřejmé, že ani nové díly by na televizních Oscarech neměly být opomenuty. Moderní architektura Singapuru zde bude doplněna ještě futurističtějším designem scénografů seriálu. 

westworld

Třetí řada seriálu Westworld slibuje dystopické drama o přežití

Foto: HBO/YouTube

Showrunner Jonathan Nolan tuto volbu popsal jako pokus o jiný pohled na dystopický svět. „Dystopie může ve světě vypadat krásně. Jen proto, že je svět uvnitř zkažený, neznamená, že to nemůže být překryto něčím hezkým,“ řekl na loňském Comic-Conu v San Diegu. Koně, prašné cesty a skály tak vystřídají velké skleněné plochy a složité geometrie mrakodrapů.

Umělí lidé do tohoto povrchně krásného světa bez ohlášení vtrhnou a rozpárají mu břicho.

Student filozofie a filmových studií, fanoušek vědy, umění a moderních technologií.

CC25

CzechCrunch News

Nenechte si utéct zásadní zprávy

Přihlaste se k pravidelnému odběru novinek ze světa byznysu a startupů.