U olomouckého nádraží vyroste velký víceúčelový komplex. Nabídne 450 bytů, obchody i kanceláře

Investiční skupina DRFG chce v Olomouci postavit areál Complex City. Bude mít 43 tisíc metrů čtverečních plochy rozdělených do několika budov.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

olomouc-drfg

Foto: DRFG

Investiční skupina DRFG v Olomouci postaví byty, obchody i kanceláře

0Zobrazit komentáře

Poblíž hlavního vlakového nádraží v Olomouci se nacházel doposud nevyužitý brownfield, na němž chce brzy začít stavět investiční skupina DRFG. Ta letos v březnu koupila místní pozemky a do roku 2025 plánuje vybudovat vícefunkční areál složený z bytů, maloobchodních prostor a kanceláří. Hodnota celého projektu v blízkosti tramvajové točny má překročit 2,6 miliardy korun. První etapa výstavby začne letos v říjnu.

Projekt zvaný Complex City nabídne zhruba 450 bytů, kancelářské prostory a dvanáct tisíc metrů čtverečních obchodní plochy. „Areál nabídne celkem 43 tisíc metrů čtverečních plochy rozdělených do několika budov. Má strategickou polohu nejen v rámci dopravní infrastruktury, ale je také v blízkém napojení na významné silnice a železnice,“ říká k umístění areálu Josef Šilhánek, ředitel DRFG Real Estate. Stavět se bude v několika etapách, hotovo má být za tři roky.

„Projekt má velký význam pro město Olomouc také proto, že nabídne moderní kancelářské prostory a bydlení s výbornou dopravní dostupností v léta opomíjené části města, kde se přirozeně napojí na stávající infrastrukturu, a bude tak mít plnohodnotnou občanskou vybavenost,“ uvádí Šilhánek k využití brownfieldu, na němž investiční skupina DRFG brněnského rodáka Davida Rusňáka nakoupila parcely o celkové ploše přes 14 tisíc metrů čtverečních.

Investor si slibuje, že dopravní dostupnost a blízkost tramvaje, autobusu, vlaku i hlavních silničních tahů přiláká mnoho zájemců. Díky dostatečné kapacitě parkovacích ploch v suterénu už prý projevila řada firem zájem o kancelářské prostory. „Momentálně se dokončuje architektonická studie a simultánně probíhá výběrové řízení stavební společnosti. Projekt bude samozřejmě stejně jako naše další developerské projekty splňovat vysoké standardy ESG,“ dodává Šilhánek. Nemá chybět fotovoltaika, nabíječky na elektromobily ani množství zeleně.

Pro skupinu DRFG jde o další expanzi na poli developmentu v rezidenčním a komerčním odvětví. Aktuálně se podílí na projektech, jako jsou rezidence Spojovací v pražských Vysočanech, energeticky úsporné rodinné domy u golfového hřiště Kunětická Hora či investiční partnerství v projektu Rezidence Na Mariánské cestě v Brandýse nad Labem ve spolupráci se společností Domoplan. Kromě nemovitostí se skupina soustředí také na telekomunikace a finanční služby.

olomouc-drfg3

Foto: DRFG

Víceúčelový areál vyroste na brownfieldu poblíž olomouckého nádraží

olomouc-drfg2

Foto: DRFG

Víceúčelový areál Complex City nabídne 450 bytů i kanceláře

Načítám formulář...