Udržitelnost, ekologie a zdraví v práci. Na TechoConu se budou řešit moderní trendy v kancelářském designu

Michal PtáčekMichal Ptáček

techo-office-minEvent

Foto: TECHO

TechoCon proběhne v showroomu společnosti TECHO v Praze

Kancelářský design a kvalita pracovního prostředí jsou v posledních letech témata, která stále více rezonují celosvětovým trhem práce. Společnosti napříč všemi obory ve snaze zvyšovat spokojenost a produktivitu svých zaměstnanců investují významné částky do zlepšování všech těchto aspektů. Pryč jsou doby, kdy hlavní firemní benefit představoval obyčejný služební počítač a telefon.

Dnešní moderní firmy sází na dynamickou pracovní dobu, možnost práce na dálku, modulární nábytek, herní zóny nebo třeba vlastní fitness. To vše v moderním prostředí, kde je kladen důraz na přírodní, biofilické prvky a pohodlí. Tyto jasné trendy jsou navíc čím dál více viditelné i na tuzemském trhu a dá se říct, že velká řada českých firem v tomto ohledu směle konkuruje svým zahraničním konkurentům.

techocon

Moderní kancelářské prostory mají přitom dva společné jmenovatele: zdraví a udržitelnost.

Právě těmto tématům se bude věnovat třetí ročník pražské konference TechoCon, na které se 19. září v sídle kancelářské společnosti TECHO proberou myšlenkové okruhy, jež aktuálně rezonují nejen trhem kancelářského designu a práce.

Přednášky, networking, panelové diskuze a desítky hostů z řad známých architektů a designérů – na to vše se může těšit přibližně 400 přihlášených posluchačů. A o známá jména letos nebude nouze. Na jednotlivých pódiích se objeví například zakladatel společnosti Lasvit Leon Jakimič nebo Michiel Hofman z nizozemského architektonického studia HofmanDujardin Architects.

jidlov_talas_kana

Přečtěte si takéZachraňte potraviny. S aplikací Jídlov můžete „lovit“ balíčky s jídlem, které by jinak šlo do košeZachraňte potraviny. S aplikací Jídlov můžete „lovit“ balíčky s jídlem, které by jinak šlo do koše

Konference bude zároveň věnována novým technologiím a inovacím v pracovním prostředí, díky čemuž došlo k navýšení počtu jednotlivých pódií. Hlavní a satelitní stage, kde se řečníci budou věnovat tématům jako Když budova slouží lidem, Dopad kanceláří na produktivitu a spokojenost nebo Zdraví a udržitelnost v práci aneb co se děje v Nizozemsku, tak letos nově doplní také kreativní část.

techo

Loňský ročník TechoConu

Na té vystoupí čeští architekti a lidé přímo spjatí s praxí a navrhováním kancelářských prostor. Představí se například Roman Vrtiška a Vladimír Žák z Vrtiška Žák design studio, Ondřej Chybík z oceňovaného studia Chybik + Kristof (Forbes 30 pod 30), Martin Krupauer z architektonického studia A8000, Jan Aulík z Aulík Fišer architekti nebo Jakub Klaška ze Zaha Hadid Architects.

Součástí konference budou i dvě panelové diskuze na témata Udržitelné prostředí nebo celá planeta? a Od pocitů k tvrdým datům. Je téma well-beingu na pracovišti jen městským mýtem nebo měřitelnou hodnotou? A CzechCrunch bude samozřejmě u toho.