Úklidový startup LidskaSila.cz získává 24 milionů korun od investiční firmy Ondřeje Tomka

lidskasila

Nedávno jsem informovali o tom, že český úklidový startup LidskaSila.cz, který založilo trio Robert Vojáček, Michaela Somolová a Šimon Podlipský, po nejnovější investici posunul svoji valuaci na takřka 80 milionů korun a zahájil expanzi do Brna a Plzně, tedy. Po několika měsících ticha dnes ale přišla další nečekaná zpráva.

Lidská Síla totiž nabírá dalších 24 milionů korun od investiční společnosti Impulse Capital, kterou založil a vede investor Ondřej Tomek, bývalý spolumajitel Centrum.cz a investor do brněnské Safeticy, serveru Motejlek.com ze kterého nedávno odešel nebo do audioserveru Audioteka.cz. Ve startupu by měl Impulse Capital získat 22% podíl. Hodnota firmy se tak posunula vysoko nad hranici 100 milionů.

Nanofarm_13

Přečtěte si takéDíky tomuto startupu, si můžete doma za pár korun vypěstovat vlastní potraviny bez zalévání

Se startupem podle informací momentálně spolupracuje na 300 pravidelných dam na úklid a každý měsíc objem objednávek poskočí o minimálně 15 %. Investice by pak měla sloužit především pro expanzi za hranice Česka a k vytvoření nového tréninkového centra, kam chce Lidská Síla přivést na 2 tisícovky dam na úklid, které projdou školícím týmem několika lidí.

lidskasilacz

Nadšení z investice potvrzuje i Robert Vojáček, zakladatel a ředitel Lidské Síly:

„Ondřej Tomek se připojí již ke dvěma investorům, kteří rozvoj společnosti za poslední rok podpořili. Věříme, že silný a zkušený investor jako Ondřej nám výrazně pomůže v expanzi za hranice České republiky.”

Konkurence mizí a služby se mění

Jejich největší tuzemská konkurence v podobě Vykonam.cz, která donedávna s Lidskou Sílou soupeřila o první místo na poli úklidů, už z dosud neznámých důvodů není několik měsíců dostupná pro objednávky a v posledníchh týdnech zmizel dokonce i celý web a účty na sociálních sítích. Z dalších konkurentů mezi startupy tak zbyly víceméně pouze Hlidacky.cz.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina