Velká herní akce na počest oslav 28. října. Na Steamu koupíte nejlepší české a slovenské hry za akční ceny

Filip HouskaFilip Houska

czech-slovak-week-1

Foto: Steam

Czech & Slovak Games Week

0Zobrazit komentáře

Poslední týdny nám dávají možnost trávit více našeho volného času doma, což lze využívat různými způsoby. Vedle péče o rodinu, čtení knih nebo sledování Netflixu se můžeme ponořit i do herního světa a zkoušet tituly, na které jsme dosud neměli tolik prostoru. A díky nové nabídce na platformě Steam mohou být tyto zážitky ještě intenzivnější.

Na slavné herní službě se totiž objevila speciální akce, která oslavuje 102 let od vyhlášení československé nezávislosti tím, že dává více než 160 herních titulů z Česka a Slovenska s mnohdy výraznými slevami. Jmenuje se Czech & Slovak Games Week a trvá od 26. října do 2. listopadu. Po tuto dobu si tak můžete stahovat vybrané hry od českých a slovenských vývojářů za nižší ceny než obvykle.

„Chtěl jsem nějakým způsobem pomoci českému hernímu průmyslu. Inspirací pro tuto slevovou akci byla Swiss Developer Sale od StrayFawnStudio, které jsem si všiml na Steamu na konci července. Ihned jsem si takovou akci spojil s nadcházejícími státními svátky, je to skvělá příležitost i na malou historickou lekci pro hráče,“ říká pro CzechCrunch iniciátor této nabídky Tomáš Duda.

ets2

Foto: SCS Software

Nejprodávanější česká hra Euro Truck Simulator 2

Duda, který mimochodem pracuje v českém vývojářském studiu SCS Software stojící za sérií Euro Truck Simulator, poté oslovil předsedu Asociace českých herních vývojářů (GDACZ) Pavla Baráka, zda by se i oni nechtěli do tohoto plánu připojit.

„Odpověď byla pozitivní, a tak jsme okamžitě začali pracovat na seznamu českých her na Steamu. Následně se ozvali i Slováci a my nabídku rozšířili také o slovenské tituly,“ dodává Duda.

V nabídce Czech & Slovak Games Week se aktuálně nachází:

  • Kooperativní bojová plošinovka Rampage Knights od Rake in Grass
  • Válečný letecký simulátor Air Missions: HIND od 3Division
  • Kamiónový simulátor Euro Truck Simulator 2 od SCS Software
  • Pohádkové dobrodružství Pilgrims od Amanita Design
  • Vesmírná sandbox hra Space Engineers od Keen Software House

Seznam je pochopitelně mnohem delší a obsahuje celkem 165 her od 72 herních studií včetně slavných Warhorse Studios (Kingdom Come: Deliverance) nebo CBE Software (Someday You’ll Return). Nabídka slev se ovšem bude každým dnem měnit, tudíž nelze jednoznačně vypsat, o kolik levnější budou jednotlivé tituly zítra, pozítří, nebo 2. listopadu. Kompletní seznam, kde lze najít až 90% slevy, je k dispozici zde.

pilgrims2

Foto: Amanita

Hra Pilgrims od Amanita Design

V případě, že se taková slevová akce na hry na Steamu uchytí, chtěli by ji organizátoři dělat pravidelně každý rok. Tím by ostatně podporovali i obraty společností působící v tuzemském herním průmyslu. Za loňský rok dosáhl obrat těchto firem dohromady částky 4,5 miliardy korun a meziročně tak vzrostl o pětinu. Letos podle studie GDACZ vyroste minimálně na 5 miliard korun, čemuž přispívá i vliv pandemie a rostoucí zájem „domácích“ hráčů.