Vraťte se do osmdesátých let a prožijte unikátní atmosféru z tradičních NES her ve 3D

Filip HouskaFilip Houska

nes
0Zobrazit komentáře

Osmdesátá a devadesátá léta přinesla v rámci her pár nezapomenutelných klasik, jež jsou v dnešní době jistým kultem. Populární byly především takzvané NES (Nintento Entertainment System) hry. Pomocí chytrého emulátoru je možné si chytlavé skákačky jako Super Mario Bros či akční fantasy sérii The Legend of Zelda zahrát rovnou ve 3D s typickou osmibitovou strukturou přímo na počítači.

Emulátor 3DNes, jenž vznikl v dílně vývojáře pod jménem Geod, je založen na enginu Unity a prakticky se příliš neliší od dalších emulátorů, které podporují takové hraní. Ovšem jednu vychytávku v sobě skrývá – k dispozici je možná i změna perspektivy, tudíž může hráč nahlížet na celkové dění z různých úhlů, což se může ukázat jako stylové a efektivní oživení z herního zážitku.

smart100

Přečtěte si takéTakto bude vypadat kontroverzní smartphone, který se má prodávat za necelých 100 korunTakto bude vypadat kontroverzní smartphone, který se má prodávat za necelých 100 korun

Právě tento efekt bude nejlépe fungovat u plošných her s více objekty. Typickým příkladem může být například Super Mario. Může se však stát, že měnění perspektivy nebude vypadat zcela dobře, jelikož většina takových herních počinů je plně ilustrovaná dvojrozměrně a 3D model nebude zcela optimální.

063016

I tak je tento emulátor skvělou formou, jak se vrátit do dřívějších let a připomenout si nestárnoucí klasiky, které definovaly hry jako takové. Původně byl určen výhradně pro webové prohlížeče, ale nyní je možné i stáhnutí na platformu Windows, kde se uživatelům nabízí například funkce ve formě vlastního nastavení grafiky a tak podobně. Vedle tohoto softwaru je však nutné také danou hru vlastnit. 3DNes je nabízen zdarma, vývojáře ovšem můžete finančně podpořit libovolnou částkou.