Vývojářská platforma GitHub s valuací 2 miliard dolarů jedná s Microsoftem o možném prodeji

chrisgithub

Spoluzakladatel a bývalý CEO GitHubu Chris Wanstrath, který loni oznámil rezignaci a stále za sebe hledá náhradu

0Zobrazit komentáře

Asi nejvyužívanější vývojářská platforma GitHub, která má dle posledních informací kolem 24 milionů aktivních vývojářů, se možná již brzy dostane do rukou obra Microsoft. Vyplývá to z informací serveru Business Insider, který o možné akvizici informoval během včerejška s odkazem na důvěryhodné zdroje.

Po investici ve výši 200 milionů dolarů z roku 2015 se odhaduje hodnota GitHubu na zhruba 2 miliardy dolarů, tedy zhruba 44,2 miliardy korun. GitHub funguje jako hostingová platforma pro open-source projekty vývojářů, kterou poskytuje zdarma, v placených plánech poté dovoluje ukládat i soukromé repozitáře, kterých je na platformě aktuálně kolem 11 milionů.

ferrari-m

Přečtěte si takéFerrari vydává ve spolupráci s Taschen limitovanou knihu mapující historický vývoj svých vozůFerrari vydává ve spolupráci s Taschen limitovanou knihu mapující historický vývoj svých vozů

Ze strany Microsoftu by možná akvizice GitHubu dávala smysl, především s ohledem na konkurenční boj a Amazonem a jeho hostingovou službou Amazon Web Services, která značně převyšuje počtem uživatelů obdobnou službu Microsoft Azure. Vývojáři totiž mají GitHub v lásce a pokud by se Microsoftu podařil nákup i další navazující vývoj, mohl by se postupně Amazonu přiblížit.

github

V GitHubu ale kromě slibného růstu vznikly také zásadní komplikace, a to po rezignaci spoluzakladatele a šéfa Chrise Wanstratha (na titulní fotografii), který za sebe již od loňského srpna hledá náhradu. Business Insider dodal, že má z vlastních zdrojů informaci o možném nástupu Sridhara Ramaswamy z Googlu do pozice CEO společnosti. Informace je ovšem dosud nepotvrzena.

Blízké spojení s Microsoftem

Do roku 2017 měl ostatně Microsoft svoji vlastní službu podobnou GitHubu s názvem Codeplex, po neúspěšné trakci ji ovšem uzavřel. Později se s GitHubem dohodl na přímé integraci jeho technologie do služeb Microsoftu, což je jen jedním z postupných kroků, které by mohly akvizici naznačovat.

Foto: GitHub

Diskuze (0)

Novinka

Anonym