Z Impact Hubu po 10 letech odchází jeho spoluzakladatel. Bude se věnovat novému coworkingu ve Zlíně

Přes deset let vedl centra Impact Hub po celé zemi. Nyní se Zdeněk Rudolský stahuje do města Tomáše Bati, aby zde rozbušil podnikatelské srdce.

impact-hub-silo-ii-coworking6

Foto: Impact Hub

Zdeněk Rudolský, bývalý šéf Impact Hubu ČR a ředitel IH Zlín Silo II

0Zobrazit komentáře

Místo pro práci, společenské akce a zrod projektů, které posouvají celou naši zemi kupředu, to jsou coworkingová centra. Mezi ta největší v republice patří pobočky coworkingové sítě Impact Hub, které lze najít v Praze, Brně i Ostravě. Přes deset let měl dění v jejich prostorách na starosti Zdeněk Rudolský, spoluzakladatel Impact Hubu ČR. Nyní se však Rudolský ze své pozice stahuje, aby vlastními silami přiblížil coworking také zlínským podnikatelům. Těm přináší zbrusu nové coworkingové a eventové centrum v samotném srdci města.

Které z českých měst může být příhodnější pro zrod nových podnikatelských projektů s ambicí změnit naši zem a možná jednou i celý svět než právě Zlín. Ve městě, které dodnes žije z odkazu baťovské éry, funguje od začátku letošního roku zbrusu nové coworkingové centrum Silo II. Veškeré dění v budově, která vyrostla na hlavní zlínské třídě, prozatím probíhalo v pilotním režimu, od 16. června se však sedm pater centra plně otevírá všem byznysovým nomádům, jednotlivcům i celým firmám.

Celé zlínské coworkingové centrum je dítětem Zdeňka Rudolského, jednoho z průkopníků coworkingu v České republice a spoluzakladatele společnosti Impact Hub ČR spadající pod skupinu Hub Ventures. Rudolský stál v čele firmy dlouhých 11 let a měl na starosti všechna tři coworkingová centra skupiny v zemi, kterými ročně prochází více než stovka projektů.

Nyní však z Hub Ventures odchází, aby se mohl naplno věnovat coworkingu ve Zlíně a dalším projektům. „Mám rád nové výzvy a rozjíždění nových projektů, což mě ve Zlíně čeká. Když přišla nabídka na exit ze skupiny Hub Ventures, rád jsem ji přijal. Budu se tak moci více věnovat rozrůstající se rodině a díky IH Zlín zůstanu s přáteli v ostatních Impact Hubech v kontaktu,“ vysvětluje Rudolský.

impact-hub-silo-ii-coworking5

Foto: Impact Hub

Budova nového coworkingového centra Silo II

Ten za sebe do vedení Impact Hubu ČR již našel náhradu. Vedoucí role se nově ujme Petr Vondruš, dosavadní výkonný ředitel Impact Hub Praha, ke kterému nově přidá také dohled nad brněnskou a ostravskou pobočkou. Zlínský coworking, zformovaný na základě know-how Impact Hubu, zůstane součástí sítě i nadále, a to díky menšinovému podílu, který si zde Impact Hub ponechal. Většinovým majitelem centra se stala Rudolského nová společnost Alfa Nautilus, přičemž majitelem samotných prostor je inovační centrum NWT.

„Zlín vnímám jako město velkých myšlenek a zajímavých projektů, ať už jsou to třeba Vasky, Egoe, Mmcité, nebo NWT. Všechny tyto firmy a mnohé další dokazují, že potenciál ve zdejších obyvatelích prostě je, stejně jako Baťův odkaz. Ve spoustě běžných rozhovorů s lidmi člověk zaslechne, že tak to dělal Baťa. Moc se mi líbí, že Zlíňané se nebojí stavět projekty, které přesahují hranice města i kraje,“ pochvaluje si Zlín a jeho obyvatele Rudolský.

Silo II se nachází na třídě Tomáše Bati v prostoru bývalé masny, v těsné blízkosti obilného sila, jedné ze stop, kterou za sebou ve městě Baťa zanechal. Oproti předchozím sídlům Impact Hubů nabízí Silo II podstatně více místa, což podle Rudolského otevírá prostor pro experimenty.

„Například společenské prostory jsou nejen v přízemí v 450 m² velké členské kavárně, ale i na dalších patrech. Také si děláme radost a v prostoru vystavujeme díla současných umělců. Nyní například deset obrazů od Michala Bačáka,“ vysvětluje Rudolský, který se se svou nově založenou společností kromě coworkingu pouští také například do služby hodinového manžela online.

Se zahájením ostrého provozu si nové zlínské coworkingové centrum připravilo akci, během které nabízí 20 celodenních a 20 večerních pronájmů v konferenčním prostoru až pro 80 lidí zdarma a další výhody, které mají nalákat nové zájemce. Ti si tak budou moci volně vyzkoušet práci v coworkingu, kde se ocitnou po boku společností, jako je například komunita Czechitas, soustředící se na vzdělávání a uplatnění žen v IT, a realitní společnosti Bidli, nebo vedle řady grafiků, analytiků, makléřů, marketingových a dalších specialistů.