Za tisíce korun si díky němu koupíte kousek rekreační nemovitosti. Teď startup hlásí další investici

Na platformě InvestBay si investoři kromě zhodnocení peněz mohou apartmány za zvýhodněných podmínek také pronajímat.

Peter BrejčákPeter Brejčák

investbay

Foto: InvestBay

Zakladatelé InvestBay Jiří Brych, Lukáš Přikryl, Daniel Rajnoch a Andrew Thompson

0Zobrazit komentáře

Češi rádi investují do „cihel“ a na tom staví i zdejší platforma InvestBay, jejíž klienti se mohou podílet na investicích do rekreačních nemovitostí v tuzemsku či třeba ve Španělsku. Firma, která před rokem prošla Startup Academy od CzechCrunche, na trh vstoupila v létě a rovnou získala první investici. V lednu pak ukončila první nabídku ve španělské Marbelle a teď hlásí uzavření dalšího finančního kola.

Zainvestovaný startup: InvestBay

Kdo a kolik investuje: Šest milionů korun do něj vkládá technologicko-konzultační společnost MoroSystems a obchodník se zemědělskou půdou APF Venture Capital.

Kolik již startup získal celkem: Teprve týdny po spuštění platformy a pár měsíců po ukončení Startup Academy od CzechCrunche loni InvestBay získal deset milionů korun.

Co InvestBay dělá: Umožňuje investovat od částky 2 500 korun do rekreačních nemovitostí v zahraničí i v tuzemsku ve formě crowdowningu, tedy spoluvlastnění nemovitostí. Kromě zhodnocení investic si mohou investoři apartmány za zvýhodněných podmínek pronajímat.

Co má již za sebou: Na trhu je InvestBay necelý rok, v lednu uzavřel první investiční nabídku ve španělské Marbelle, investoři již získávají výnosy z nájmů. Díky této investici je v nabídce další apartmán v lokalitě. Dále si mohou zájemci pro své investice vybrat rekreační apartmán na Lipně nebo v rezortu v chorvatské oblasti Zelena Punta.

Zakladatelé: Jiří Brych, Lukáš Přikryl, Daniel Rajnoch a Andrew Thompson

Jak je startup velký: Celkové investice do platformy v tuto chvíli dosahují 24 milionů korun a skládají se z více andělských investorů a obchodních partnerů. Do budoucna chce InvestBay rozšířit svou nabídku o nemovitosti v Evropě i mimo ni a expanzi na další evropské trhy.

Na co plánuje využít investici: Na vývoj po technické stránce i stran posílení pozice na trhu. Zároveň bude moct zažádat o MiCA regulaci. Ta je podle zakladatelů startupu klíčová, protože usnadňuje firmám dodržování evropských právních požadavků a standardů v oblasti kryptoměnových aktiv a obchodních platforem a InvestBay funguje na bázi tokenů.

Vše o startupových investicích

Rubriku Startupy podporujíjt-retina