Zombie v Bílém domě i na vesnici. Kultovní Resident Evil přichází s novými trailery pro seriál a hru

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

netflix-resident-evil-infinite-darkness-2

Foto: Netflix

V CGI seriálu Resident Evil se v hlavních rolích opět potkají Leon a Claire

0Zobrazit komentáře

Přestože má herní série Resident Evil za sebou 25letou historii veleúspěšné hororové franšízy přesahující do mnoha různých médií, televizní seriál ze světa zničeného Umbrellou tady zatím nebyl. Netflix teď ale chystá rovnou dva a k jednomu z nich, anime s názvem Resident Evil: Infinite Darkness, vydal nový trailer. Zároveň vyšla i upoutávka na novou hru a několik informací o rebootu filmové série.

Poslední hra Resident Evil, která nebyla remakem nebo zaměřená na multiplayer, vyšla v roce 2017. Očekávání novinky je tak poměrně velké. Nový trailer na Resident Evil Village by měl hlad po dalším temném dobrodružství (a mozcích samozřejmě) prozatím uspokojit. Ukazuje totiž více z tajemného prostředí vymýcené vesnice a jejího příběhu spojeného s nadvládou zvrácené Lady Dimitrescu.

Hrdina Ethan Winters se sem vydá hledat svou malou dceru, kterou snad unesl Chris Redfield, člen speciální antibioteroristické jednotky OSN a hlavní protagonista dřívějších her Resident Evil. Když Winters dorazí do zdevastované vesnice, brzy zjistí, že je plná vlkodlaků a upírů, zatímco zbytky obyvatel se skrývají v potemnělých zákoutích. Kromě toho padá mnoho zmínek jakési Matky Mirandy, prozatím zahalené tajemstvím.

Resident Evil Village, osmý hlavní díl herní série, má nabídnout vyvážený poměr mezi typickými prvky žánru survival hororu a akčnějšími sekvencemi. V souvislosti s tím představí rozsáhlý otevřený svět a široké možnosti vylepšování schopností hlavní postavy. Ta bude moci například lovit zvířata, podle trendu všeobecného zvyšování RPG prvků získávat zdroje pro své posílení a využívat zcela nový systém upgradování zbraní. Resident Evil Village vychází 7. května na PC, Xbox i PlayStation.

Animovaný seriál Resident Evil: Infinite Darkness naopak vzniká exkluzivně pro Netflix, kam má dorazit někdy v průběhu července. Po více než deseti letech se zde opět shledají oblíbené postavy protiteroristického agenta Leona a Claire Redfield, členky organizace pro ochranu lidských práv TerraSave. Hlavní hrdinové seriálu se v zásadě náhodou potkají v Bílém domě v roce 2006.

Leon při vyšetřování hacku v prezidentské rezidenci objeví zombie, zatímco Claire u dětského uprchlíka ze vzdálené země najde velice zneklidňující obrázek plný brutálního násilí. Je mezi těmito dvěma fenomény spojitost? Netrvá dlouho a před nemrtvými musí prchat i samotná hlava Spojených států. To je ale jen začátek celého příběhu, který více a více přerůstá do smrtelné hrozby pro stovky milionů lidí.

Ve zkratce tedy v novém (a prvním) seriálu Resident Evil půjde o krádeže dokumentů americké vlády, s nimiž mají něco společného zombie, a také šíření viru v mezinárodním měřítku. Podobné indicie samozřejmě na první pohled působí poněkud šíleně (byť v éře Trumpa a pandemie možná tolik ne), v kontextu her i japonské animované tvorby ale nejde o nic zvláštního. Naopak tyto fantasmagorické náměty často přetavují do až překvapivě poutavých příběhů.

Jedním ze základů je přitom audiovizuální estetika, kterou dostali na starost režisér Eiichiro Hasumi a skladatel Yugo Kanno. Pro západního diváka jde nejspíš o zcela neznámá jména, v Japonsku se ovšem jedná o zkušené tvůrce s několika velkými projekty v portfoliu. Jak zmiňuje magazín Deadline, Hasumi pracoval na jedněch z největších akčních filmů, co v asijské zemi vznikly. Kanno pak tvořil hudbu v mnoha různých formátech – od filmu přes televizi po hry až po anime.

„I když je to kompletně počítačem renderované anime, snažil jsem se k práci s kamerou a světlem přistupovat stejně jako u hraných filmů, abych zvýšil atmosféru realismu,“ řekl Hasumi. Podobně uvažoval také tvůrce hudby, který si prý ani pořádně neuvědomoval, že jde o animovaný seriál. Diváci Netflixu se podle Kanna mohou těšit na stejně intenzivní audiovizuální zkušenost, jako znají z mainstreamového Hollywoodu.

Tam se ale má Resident Evil opět vydat také přímo, a to prostřednictvím nového filmu. Chystaný sci-fi zombie horor podle popisu magazínu The Hollywood Reporter zcela opustit linie předchozích snímku s Milou Jovovich a místo toho se vydat ke zdroji umělého viru, do roku 1998 v Raccoon City. Pochopitelně se tak ve filmu objeví i mnoho postav známých z her, jako Chris a Claire Redfieldovi, Jill Valentine nebo Albert Wesker. Nový snímek studia Sony má jít do kin ještě letos.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym