Tesla potvrzuje nákup firmy na instalaci solárních panelů za více než 2,6 miliard dolarů

elon
0Zobrazit komentáře

V polovině června jsme informovali o tom, že se Tesla Motors chystá koupit jednu z firem, kterou kdysi pomohl shodou okolností založit také Elon Musk, ve spolupráci s jeho bratranci. Dnes se tato zpráva oficiálně potvrdila a Tesla tak kupuje firmu na instalaci solárních panelů, SolarCity, za 2,6 miliardy dolarů, tedy 62,8 miliard korun.

Původně za ni Elon nabízel 2,8 miliard, částka se ale po vývoji ceny akcií Tesly mírně snížila. Peníze pak ke stávajícím akcionářům a původním zakladatelům poputují ve formě akcií. Celý tento krok je klíčovou součástí mistrovského plánu Muska na ovládnutí solární energie, kterou nechce pohánět jen vozidla, ale zároveň produktovat i ji samotnou a pokrýt tak běžné domácnosti.

barta

Přečtěte si takéČeský srovnávač ePojisteni.cz bude za desítky milionů novým sponzorem fotbalové ligyČeský srovnávač ePojisteni.cz bude za desítky milionů novým sponzorem fotbalové ligy

Transakce by pak měla být dokončena v posledním čtvrtletí letošního roku a SolarCity má ještě takřka měsíc a půl na vyjádření s alternativní nabídkou, než se obchod finálně uzavře. Tak nebo tak jde o další zásadní krok pro Teslu, kterým pokryje další z potencionálních zdrojů příjmů ze solární energie a bude moci rozvinout svůj Powerwall.

solarcity

Diskuze (0)

Novinka

Anonym