Český designer vyřešil problém s horní částí nového iPhonu X. Návrh sdílel i youtuber Casey Neistat

volkov
0Zobrazit komentáře

V minulém týdnu proběhla jako již tradičně každý rok v září další z keynote Applu, kde byly představeny nové produkty. Mezi nimi se objevily nové hodinky Apple Watch, iPhone 8 a 8 Plus nebo iPhone X, který je za několik posledních let asi největší změnou u Applu. Představil totiž celoplošný displej s FaceID, odemykáním za pomocí snímání obličeje, bezdrátové nabíjení či duální fotoaparát.

Právě displej ovšem dělá starosti vývojářům, kteří musejí své aplikace pro novinku, jenž se objeví na začátku listopadu, připravit. Problémem je hlavně osazení kamerového systému v horní části displeje, které ukrajuje kus z jeho plochy, což působí nejen trochu zvláštně, ale zároveň omezuje i prostor pro horní část aplikací.

lidl3

Přečtěte si takéNový e-shop Lidlu v Česku: Konec tlačenicím v sedm hodin ráno?Nový e-shop Lidlu v Česku: Konec tlačenicím v sedm hodin ráno?

S možným řešením pro vývojáře nyní přišel český designer Luboš Volkov, který na serveru Dribbble a také na svém Twitter účtu představil koncept, ve kterém zpoza „ukousnuté“ části bude vyjíždět menu a zase do ní zajíždět zpět. Jde tak o chytré využití prostoru a zároveň ulehčení přemýšlení pro další vývojáře.

Design zaujal natolik, že ho ještě ten samý den na Twitteru sdílel oblíbený youtuber Casey Neistat, který má na svém YouTube kanálu téměř 8 milionů odběratelů. Během 24 hodin měl tak příspěvek více než 1 milion zhlédnutí.

Foto: Dribbble / Luboš Volkov