Fintech startup Revolut získal investici ve výši 250 milionů dolarů při valuaci 1,7 miliardy

revolut11
0Zobrazit komentáře

Jedna z aktuálně nejpopulárnějších alternativních bankovních služeb, původem britský fintech startup Revolut, získává další investici. Investice ve výši 250 milionů dolarů, tedy více než 5,2 miliardy korun, posouvá valuaci Revolutu na 1,7 miliardy dolarů, respektive 35,5 miliardy korun. Mezi největšími investory byla DST Global, která dříve vložila peníze i do Facebooku či Slacku.

Na investicích tak Revolut získal již 340 milionů dolarů a aktuálně jeho služby využívá na 250 tisíc aktivních uživatelů. Během příštích 5 let by firma chtěla získat minimálně dalších 100 tisíc uživatelů. Revolut si získal na popularitě především tím, že nabízí možnost směny až 150 různých měn v reálném čase bez poplatků, platby vlastní debetní kartou, která je propojena s mobilní aplikací a zároveň také svojí podporou kryptoměn, přes které lze dělat běžné nákupy.

delmart

Přečtěte si takéČeský prémiový supermarket Delmart začíná prodávat své potraviny přes internetČeský prémiový supermarket Delmart začíná prodávat své potraviny přes internet

Revolut, který funguje i v Česku a podporuje českou měnu, navíc před několika dny začal umožňovat dobití peněz do Revolut účtu za pomocí českých korun, čímž odpadají poplatky či nevýhodné kurzy za směnu při platbě v eurech, nebo spořící účty a funkci automatického zaokrouhlování na celé částky s připsáním rozdílu právě na spořící účet. Během včerejška v rámci rozšiřování služeb navíc startup představil novinku v podobě chystané podpory kryptoměny Ripple.

revolut1

Mezi největší konkurenty Revolutu se řadí například další britský startup TransferWise, který získal na financování v minulosti podobnou sumu a má i takřka totožnou valuaci, nebo britské Monzo. V průběhu prosince loňského roku navíc Revolut oznámil, že se již dostal na nulu a je od nynějška profitabilní, což mu umožňuje zrychlit globální expanzi.

Foto: Revolut

Diskuze (0)

Novinka

Anonym