Porsche investovalo do konkurence Tesly Rimac, která vyrábí elektromobily s výkonem 1900 koní

ctwo
0Zobrazit komentáře

Zdá se, že to německá automobilka Porsche myslí s vývojem elektromobilů vážně. Nejenže se chystá v příštím roce vydat svůj vůbec první, zcela elektrický automobil, který dostal název Porsche Taycan, nyní navíc investuje do své konkurence, se kterou se chce přátelit. Konkrétně se jedná o chorvatskou společnost Rimac, vyrábející elektrické supersporty, ve které Porsche získalo 10% podíl.

30letý Mate Rimac založil stejnojmennou značku v roce 2009 s cílem vyrábět ekologické, ale zároveň extrémně rychlé elektromobily. Ostatně, jeho nejnovější počin s názvem Rimac Concept_Two se ve své 150kusové limitované edici vyprodal během necelého měsíce, a to i při ceně 2 milionů dolarů. Automobil má 1914 koní, maximální rychlost 412 kilometrů za hodinu a zrychlení z nuly na 100 kilometrů za hodinu během 1,9 vteřin.

medicine

Přečtěte si takéUmělá inteligence Googlu dokáže předpovědět možnou smrt pacientů lépe než stávající přístrojeUmělá inteligence Googlu dokáže předpovědět možnou smrt pacientů lépe než stávající přístroje

Kromě extrémních parametrů by měl být schopen Concept_Two urazit na jedno nabití vzdálenost přibližně 650 kilometrů. Chorvat Mate Rimac je dnes prakticky jediný, kdo podobné automobily v této části Evropy vyrábí a dle jeho slov jde ve slépějích dalšího Chorvata Nikoly Tesly, který byl jeho vzorem. Ve své továrně aktuálně Rimac zaměstnává na 400 lidí, včetně několika Čechů.

rimac7

Porsche má naopak v plánu po získání 10% podílu spolupracovat s Rimacem na vývoji technologií pro vlastní elektromobily, které se kromě pohodlí zaměřují také na stabilitu na silnici a na sportovní jízdní vlastnosti. Vedení Porsche zaujaly především původní a dosud zcela nezpracované koncepty Rimacu, které má v rukávu. Zajímavostí je i to, že Rimac se dostal ze špatné finanční situace výrobou elektromotorů a baterií pro konkurenční značky. Tím tak dokazuje, že nebere ostatní automobilky jako konkurenci.

porsche-4

Chystaný elektromobil od Porsche, který nedávno získal oficiální jméno Taycan.

Foto: Rimac, Porsche