Český hit Beat Saber se po pár měsících vrací na první místo nejprodávanějších her na PlayStation VR

beat-saber-keyart1

Foto: Beat Games

Česká VR hra Beat Saber

0Zobrazit komentáře

Už od svého vypuštění na konzole PlayStation, respektive jejich platformu pro virtuální realitu PSVR, je VR hra Beat Saber, která pochází od československého tria Ján Ilavský, Vladimír Hrinčár a Jaroslav Beck absolutní senzací.

Od listopadu minulého roku byl Beat Saber, ve kterém mají hráči za cíl ničit barevné boxy za pomocí laserových mečů v rytmu hudby, pravidelně na první pozici mezi nejprodávanějšími VR tituly platformy vůbec, ale na přelomu dubna a května letošního roku o prvenství přišel.

Zatímco v dubnu se ještě Beat Saber od v Česku založeného studia Beat Games pyšnil první příčkou, květen a červen ho posadily na čtvrtou, respektive třetí příčku. Důvodů mohlo být několik, byť to pravděpodobně již tak skvělá prodejní čísla českého hitu ovlivnilo jen minimálně. Minulý měsíc nicméně pro Beat Saber vyšel další dodatečný balíček, který přidával jak novou hudbu od Imagine Dragons, tak i nové úrovně.

Pro hráče to byla další výzva do hry, kterou mají často projetou křížem krážem a pouze se snaží překonat své vlastní rekordy. Beat Saber tak od minulého měsíce opět figuruje na první pozici žebříčku a za sebou nechal na PlayStation VR tituly jako Superhot VR nebo Vacation Simulator. A není to jediná věc, která se uvnitř českého studia za minulý měsíc stala.

Na pozici šéfa společnosti vystřídal tvůrce hudby do Beat Saberu Jaroslava Becka jeden z původních tvůrců hry, Vladimír Hrinčár. Ten tak od nynějška působí na pozici CEO společnosti, která má v blízké budoucnosti další velké plány.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym