Bezrealitky jdou do správy investičních bytů. Majitelům zajistí kompletní servis a předplatí tři měsíční nájmy dopředu

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

hendrik-meyer-bezrealitky3-min

Foto: Bezrealitky

Hendrik Meyer, CEO Bezrealitky.cz

0Zobrazit komentáře

Obchodování s nemovitostmi vždy představovalo zajímavý byznys, ale v posledních letech, kdy ceny domů a bytů vystoupaly do rekordních výšin, je tento segment ještě lukrativnější. Mnoho lidí tak kupuje tzv. investiční byty, které obratem pronajímají a zajišťují si tak pasivní příjem. S vlastněním a pronajímáním bytu však souvisí i mnoho starostí.

Do svého bytu totiž potřebujete najít spolehlivého nájemníka a následně vše spravovat. Proto vznikají služby, které veškeré záležitosti spojené s pronájmem bytu obstarají za majitele a tomu jen následně přistane na účtu každý měsíc smluvená částka.

Nově do tohoto byznysu vstupuje také tuzemský portál Bezrealitky.cz, který se specializuje na přímý prodej a pronájem nemovitostí. Jelikož se přes něj v Česku pronajme aktuálně kolem tří tisíc nemovitostí měsíčně, jde pro Bezrealitky o logický krok. Nová služba se jmenuje Bezrealitky Nájem a cílí především na majitele investičních bytů.

bezrealitky-najem-min

Foto: Bezrealitky

Tým služby Bezrealitky Nájem

Bezrealitky nepřichází s podobnou službou jako první, již nějakou dobu v Česku funguje například konkurenční Ideální nájemce, ale Bezrealitky se chtějí prosadit zejména předplatbou prvních tří nájmů a také vypuštěním provize od zájemce o bydlení.

V praxi to tedy funguje tak, že Bezrealitky od majitele pronajímaného bytu přejímají kompletní starost o pronájem nemovitosti včetně veškerých servisních a administrativních činností a majiteli vyplácí každý měsíc smluvený garantovaný nájem. Ten je pak majiteli vyplácen i v případě, že byt není v daném měsíci zrovna obsazen.

ive-prsten

Přečtěte si takéŠéfdesignér Applu Jony Ive navrhl prsten vybroušený z jednoho kusu diamantu. Stojí 6 milionů korunŠéfdesignér Applu Jony Ive navrhl prsten vybroušený z jednoho kusu diamantu. Stojí 6 milionů korun

Bezrealitky, jež loni utržily přes 30 milionů korun a letos expandovaly na Slovensko, pro službu Nájem vybudovaly nový interní tým. Ten se aktuálně skládá ze čtyř lidí, kteří budou veškeré pronájmy řídit a majitelům budou k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně. S každým majitelem je vždy sjednaná částka za pronájem, která mu je pak měsíčně vyplácena, přičemž na začátku mu jsou ihned vyplaceny tři nájmy dopředu.

„Jako první na český trh zavádíme několikaměsíční předplatbu nájemného. Chceme tím pomoci majitelům, kteří drží byt nejčastěji jako investici. Tím, že jim vyplatíme při podpisu smlouvy nájmy za tři měsíce, získají částku, za kterou mohou okamžitě provést například dílčí rekonstrukci vlastního bydlení,“ vysvětluje Hendrik Meyer, CEO Bezrealitky.

bezrealitky_aplikace

Portál Bezrealitky.cz

Samotné Bezrealitky si pak nad smluvený nájem přisadí vlastní provizi. Průměrně by se mělo podle údajů platformy jednat o 12 procent, ale provize se může případ od případu lišit. Zájemce má nicméně pokaždé jistotu, že na rozdíl od běžných realitních kanceláří nebude muset Bezrealitkám platit provizi za zprostředkování, jež obvykle představuje výši jednoho měsíčního nájmu.

Bezrealitky budou chtít pro svou novou službu Nájem pochopitelně využít vlastní realitní platformu, kterou měsíčně navštíví přes půl milionu zájemců o bydlení. Majitelům bytů tak chtějí zajistit nejvyšší možnou rychlost pronájmu včetně prověření zájemců, v rámci níž se kontroluje i bezdlužnost a další faktory. V ceně služby je pak i pojištění, správní náklady a drobné opravy.

hendrik-meyer-bezrealitky1-min

Foto: Bezrealitky

Hendrik Meyer, CEO Bezrealitky.cz

„Jen za poslední rok se svépomocí rozhodlo prodávat nebo pronajímat nemovitost o třetinu více majitelů. Rozhodli jsme se vyjít vstříc především těm, kteří k nám přicházejí, neboť nejsou spokojeni s výkonem realitních makléřů, ale zároveň nemají z časových důvodů možnost starat se o svou nemovitosti tak intenzivně, jak by potřebovala,“ doplňuje Meyer.

Nová služba Bezrealitky Nájem prozatím startuje v Praze a blízkém okolí, kde chce portál oslovit desítky tisíc bytů, respektive jejich majitelů. V Praze je v bytových fondech podle posledního sčítaní 590 tisíc bytů a Bezrealitky předpokládají, že by podobné služby jako jejich Nájem mohlo výhledově využívat 5 až 6 procent z nich. Pro dlouhodobou správu chce nicméně služba Bezrealitky Nájem v příštím roce získat minimálně 500 bytů.

Již zmíněný konkurenční Ideální nájemce, který je součástí společnosti UlovDomov.cz a společně patří pod investiční skupinu Miton, se dnes stará již o více než tisícovku bytů, v nichž rovněž majitelů zajišťují kompletní servis a agendu spojenou s jejich pronajímáním.