Dva měsíce do premiéry. Je tu poslední velký trailer na devátou epizodu Star Wars: Vzestup Skywalkera

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

star-wars-poster-skywalker-min

Foto: Falcon

Plakát k filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera

0Zobrazit komentáře

Sága rodu Skywalkerů se blíží ke svému konci. Očekávaná devátá epizoda Hvězdných válek, která pod taktovkou režiséra J.J. Abramse už za dva měsíce vtrhne do kin, má přinést především završení hned tří trilogií, v nichž hrají hlavní role postavy z rodu Skywalkerů. A potvrzuje to i poslední trailer.

První film, který mimo jiné popisoval právě ságu Skywalkerů, se objevil už před více než čtyřiceti lety. Psal se rok 1977, když vyšel film Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje, která položila základy ke vzniku jednoho obřího popkulturního fenoménu.

Na první trilogii (očíslovanou IV až VI) navázal původní autor světa Hvězdných válek George Lucas na přelomu tisíciletí další trilogií, která té původní předcházela, a nyní se má již třetí trilogií celý příběh završit. Tentokrát už je vše pod taktovkou zábavního obra Disney, který práva na Star Wars odkoupil.

Téměř přesně za dva měsíce, 19. prosince, bude mít v českých kinech premiéru film Star Wars: Vzestup Skywalkera, což bude v pořadí již devátá epizoda, pokud se bavíme o hlavní linii filmů. Disney totiž mezi hlavní trilogii dokázalo vměstnat i vedlejší filmy jako Rogue One: Star Wars Story a Solo: Star Wars Story.

Zraky všech fanoušků jsou ale nyní upřeny na blížící se snímek Vzestup Skywalkera, kde dostal již zmíněný J.J. Abrams za úkol, se ctí ukončit kultovní ságu, respektive alespoň její původní příběh, který se pod taktovkou Disney podle mnohých začal rozvíjet nesprávným směrem.

Šéf Disney Bob Iger ostatně přiznal, že nové filmy ze světa Hvězdných válek jeho firma zřejmě vydávala až příliš rychle (díly ze závěrečné trilogie přichází po dvou letech a mezi nimi byly vložené zmíněné vedlejší filmy), a devátá epizoda by tak měla vše napravit. Disney si totiž potřebuje připravit půdu i fanoušky pro další velkolepá pokračování, jež plánuje jak ve filmech, tak v seriálech.

Podle všeho nás tak čeká velké finále, v němž svede souboj Odboj (Resistance) a První řád (First Order) a hlavní hrdinové včetně Rey a Kylo Rena. Právě na ně by měla čekat tradiční epická bitva kdo s koho, ale chybět nebudou ani další známé postavy jak z posledních dílů, tak z celé ságy, tedy i starších filmů.

„Šli jsme do natáčení s vědomím, že to musí být konec. Nebereme to na lehkou váhu,“ prohlásil pro magazín Entertainment Weekly režisér J.J. Abrams. Ukončit takový příběh rozhodně nebude jednoduché, ale Disney i mnoho fanoušků do uznávaného režiséra vkládá velké naděje. A podle všeho v uzavření příběhu pomůže i císař Palpatine, jehož snadno rozpoznatelný smích jsme již mohli v traileru také slyšet.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym